dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Komplex QUADRIO nabídne kanceláře, byty i nákupní galerii. Otevře se již za rok
Komplex QUADRIO zaplní proluku u metra Národní třída. Vizualizace: CPI Group

Komplex QUADRIO nabídne kanceláře, byty i nákupní galerii. Otevře se již za rok

Výstavba multifunkčního komplexu QUADRIO (dřív COPA Centrum Národní) u metra Národní třída rychle pokračuje, veřejnosti se otevře příští rok na podzim. Snoubí moderní kanceláře, exkluzivní byty, nákupní galerie a náměstí s odpočinkovou zónou a vzrostlou zelení.

Nákupní galerie, propojená s obchodním domem My na Národní třídě, zastřeší až 70 obchodních jednotek s pestrou škálou značkového zboží a služeb. Díky nově vzniklému náměstí s bohatou zelení nabídne také posezení v zahradních restauracích a kavárnách.

Jednou z výhod komplexu je jeho dostupnost. Výstup z metra se nachází přímo u vstupu do obchodní pasáže, tramvajová zastávka umístěna přímo před budovou a klidová zóna se zelení a restauracemi, dají vzniknout obchodní galerii QUADRIO.

Komplex QUADRIO zahrnuje celkem šest budov tvořící při pohledu shora tvar čtyřlístku. Nákupní galerie má již obchodní plochy pronajaty téměř celé.

Podzemní patra zaujímají především garáže pro 250 aut, ve dvou podzemních a dvou nadzemních patrech je umístěna nákupní galerie s obchody o ploše 8 500 m2. Patra pěti věží náleží špičkovým kancelářím o celkové ploše 16 400 m2. Samostatně stojící dům je určen exkluzivnímu bydlení.

Architektonicky projekt zahájil Sebastian Pawlowski v roce 2004 a i přes obtížnosti z územním řízením, stavebním povolením a i přes složité archeologické průzkumy, dovedl projekt úspěšně do konce.

Výstavbu projektu zahájily investorské skupiny CPI Group a COPA Group v létě 2012. O půl roku později dosáhla nejnižšího bodu stavby, který leží 24 metrů pod zemí. Celkové náklady na projekt QUADRIO odhaduje CPI Group na 3,3 miliardy korun.

„Stavba QUADRIO se blíží pomalu ke svému dokončení, což bude mít pro naše občany v příštím roce dvojí přínos, zbaví se dopravního omezení v této lokalitě a nabídne jim i ostatním návštěvníkům velké množství obchodů, služeb a například i 250 míst na parkování,“ zhodnotil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. 


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Další články
Nahoru