Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Komplex na Karlově náměstí se po rekonstrukci změní na Karlák Shopping Square
Vizualizace centra Karlák Shopping Square. Zdroj: KGAL

Komplex na Karlově náměstí se po rekonstrukci změní na Karlák Shopping Square

Administrativní a obchodní centrum „Karlák Shopping Square“ (dříve Charles Square Center) dostane novou tvář v podobě kompletního rebrandingu, architektonických úprav a rekonstrukce retailových a kancelářských prostor včetně zmodernizovaného loga.  

Kancelářskými nájemci v budově jsou Phillip Morris, Cisco, DIOR, Commerzbank nebo Moët Hennesy. Mezi nově příchozí retailové nájemce patří například McDonald’s nebo Fruitisimo. Budovu vlastní německá společnost KGAL, která se zaměřuje na správu aktiv a investic a je takém iniciátorem celého projektu.

Pronájem kancelářských prostor a správu budovy zaštiťuje společnost Savills. O pronájem maloobchodních prostor a project management se stará společnost CBRE, která zároveň realizuje redevelopment objektu Karlák Shopping Square.

„Jsme velmi spokojeni s tím, jak se projekt vyvíjí. Splnění požadavků nájemců a zároveň zvýšení kvality budovy je náročný proces, ale každá zúčastněná strana je zapálená a pracuje na nejvyšší profesionální úrovni. Klíčem k úspěchu je vysoká míra spolupráce mezi všemi zúčastněnými. Nakonec je velmi obohacující vidět, jak se všechny dílky skládají dohromady jako ve hře Tetris,“ sdělila Jessica Zeitler, Asset manažer v KGAL.

„Nově jsme zprostředkovali pronájem pro dva atraktivní gastro brandy, a to ovocný bar Fruitisimo a oblíbený McDonald’s, jehož prostor o ploše více než 300 metrů čtverečních bude spojovat vnitřní galerii s frekventovaným prostranstvím před polyfunkčním centrem,“ řekl Jan Janáček, Head of Retail Sector v CBRE.

„Mezi dlouhodobé nájemce patří supermarket Billa, z těch větších formátů se dále jedná o drogerii Teta a oblíbený koncept fitness center John Reed,“ dodal.

Centrum kromě toho čekají další změny – ty se týkají budoucích i stávajících nájemců. Příkladem je obchod řetězce Don Pealo, který se přemístí do nových prostor. V pokročilých fázích jednání jsou dále pronájmy prostor pro renomovanou mezinárodní pekárenskou značku a řetězec veganských a vegetariánských restaurací.

„V rámci rekonstrukce vlastník plánuje úpravu fasády centra. Návrh respektuje stávající podobu budovy a vychází z jednoduchosti její architektury. Nedílnou součástí je určitě rebranding. Design log jednotlivých nájemců a obchodního domu jako takového bude sjednocen a velkoplošná reklama a barevné polepy budou odstraněny,“ sdělila Anna Pospíchalová, architekt v oddělení Building Consultancy v CBRE.

„Proměna čeká jednotky nových i stávajících nájemců. Jedná se například o tvorbu prostoru Shell & Core pro fastfoodový řetězec McDonald’s a další gastronomické provozovatele. Spolu s vlastníkem chceme maximálně využít potenciál místa, oživit polyfunkční centrum i z ulice a přilákat tak co nejvíce návštěvníků,“ říká Barbara Jesenská, projektová manažerka v oddělení Building Consultancy v CBRE. 

Náklady na rekonsturkci a termín, kdy bude dokončena, společnost KGAL neuvedla.


Autor: puc

Clubcard poukázky a kupony je možné nově uplatnit na Tesco Online nákupy

Včera v 15:31

Poukázky a kupony Clubcard získané za body nasbírané při nákupech mohou zákazníci nově uplatnit  i při objednávce na Tesco Online. Platí to i pro exkluzivní studentskou slevu 10 procent s průkazem ISIC.

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Další články
Nahoru