dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Komorní Činohra završuje dramatickou trilogii finského autora Miky Myllyaha
Harmonie je drsná komedie o práci, lásce a vyčerpání. Foto: komornicinohra.cz

Komorní Činohra završuje dramatickou trilogii finského autora Miky Myllyaha

Komorní činohra, která se ve své dramaturgii soustřeďuje na současnou evropskou, potažmo světovou dramatiku, připravila na 2. listopadu další českou premiéru, tentokrát III. díl dramatické trilogie finského autora Miky Myllyaha Harmonie.

První část, Panika, byla také v české premiéře uvedena 3. prosince 2012, druhá část, Chaos měla premiéru 14. ledna 2014.

Harmonie je drsná komedie o práci, lásce a vyčerpání. Hlavní hrdina stojí před rozhodnutím, jestli obětuje partnerský vztah práci, nebo práci zdraví a naději na osobní štěstí. Olavi, divadelní režisér, si plánoval dát si v práci pauzu. Jeho poslední projekt ho dostal až na pokraj zhroucení, a tak usoudil, že je nejvyšší čas, udělat si prázdniny. Olavi ale dostane nabídku na nejlákavější projekt ze všech, a to: režírovat Goethova Fausta… Harmonie je drsná komedie o pokoušení a o pokušení!

V inscenaci režiséra Jiřího Bábka se představí Ivana Machalová, Zdeněk Velen a Lukáš Král. Text přeložil Otto Kauppinen, hudbu složil Zdeněk Dočekal, autorkou výpravy je Ľubica Bábek Melcerová.

Premiéra 2. listopadu, jakož to i reprízy 5. a 13. listopadu, se uskuteční v Divadle Troníček v Praze – Novém Městě ve Vladislavově ulici 22.

Harmonie se v Komorní Činohře stane součástí repertoáru moderních dramatických děl, jako jsou: Noc bohů a Pacient dr. Freuda Miro Gavrana, Jak jsem se učila řídit Pauly Vogel, Chopin v porcelánu Dušana Vicena, November Davida Mameta, Žena a megera Mariny Carr, a již zmíněných Panika a Chaos Miky Myllyaha.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru