dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská politika

Komise chce policejní spis ohledně obžaloby radních za Opencard

Sněmovní vyšetřovací komise případu Opencard si vyžádala policejní spis k obvinění bývalých a současných pražských radních ODS a TOP 09, spis státního zastupitelství i příslušné dokumenty Generální inspekce bezpečnostních sborů. Členové komise se na dnešním, v pořadí druhém zasedání zejména informovali o tom, co o kauze Opencard vědí.

O projektu, který vznikl za někdejšího primátora za ODS Pavla Béma a stál už přes miliardu korun, hovořili hlavně František Adámek (ČSSD) a Daniel Korte (TOP 09). Adámek mimo jiné uvedl, že karta měla stát podle jeho informací podle počátečního záměru řádově 100 milionů korun. Cena pak prý rostla se zvyšujícím se počtem vydaných kusů a možných funkcí. Když se o Opencard později začalo hovořit jako o problému, informační technologie měl podle Adámka na pražské radnici na starosti tehdejší náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS), který ale údajně říkal, že projekt řídí Bém.

Stíhána je však kvůli Opencard většina členů pozdější rady včetně bývalého a současného primátora Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (TOP 09) v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess bez otevřeného výběrového řízení.

Radní se brání tím, že jinak postupovat kvůli licenčním smlouvám nemohli. Dnes téma nadnesl Korte, na jehož žádost si komise policejní vyšetřovací spis vyžádala. „Ukázalo se, že smlouvy s Haguess jsou na všechno,“ uvedl podle ČTK Korte.


Další články
Nahoru