Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská Praha

Komiks Martina Skaly pro děti od 7 let: Cesta praštěné slepice za štěstím

Bláznivá slepice Ximena se ze své rodné vesnice ve španělské Katalánii vydá na dobrodružnou cestu přes Pyreneje, aby na druhé straně pohoří našla svou osudovou lásku. Na dlouhé cestě ji doprovází kupa veselých kamarádů – koníci Fuerto, Fuego a Fito, křeček Počolo a akvarijní rybka Lola, která ještě nikdy neviděla moře.

Pyreneje ale nejsou jen obyčejné pohoří, skrývají spoustu začarovaných míst a kouzelných bytostí, jako je třeba duch hor Pirineu, který si moc rád fotí selfíčka, tajemní Pšouci či nebezpečný psanec a zloduch hřib Mlčoch. Podaří se Ximeně a jejím přátelům uniknout z jeho spárů? A shledá se Ximena se svojí láskou…?

Bez zajímavosti jistě není skutečnost, že příběh praštěné slepice Ximeny je inspirovaný skutečností. Na to, jak vznikl, jsme se zeptali přímo autorky: „Před rokem a půl jsem ještě se skupinkou několika dalších žen z celého světa a jedním horským vůdcem přešla na andaluském koni jménem Gitano Pyreneje ze Španělska do Francie, což je jedna z vůbec nejobtížnějších jezdeckých expedic na světě. Trvala celkem 11 dní, v koňském sedle jsme urazili přes 350 kilometrů  a vyšplhali až do 2600 metrů nadmořské výšky. Jednoho rána, když naše expedice už celkem v poklidu projížděla katalánskou krajinou, vyrazila náhle z křoví nečekaně slepice a hnala se tryskem přes pole. Jedna z dalších účastnic expedice se rozesmála a nahlas se podivila tomu, kam se ta slepice asi žene…? A ze mě bez rozmýšlení vypadlo: Běží se asi vdávat…! A tak se zrodil veselý a dobrodružný příběh o slepici, která překoná Pyreneje, aby se mohla vdát za gallského kohouta…"

Knihu Cesta praštěné slepice za štěstím si za zvýhodněnou cenu můžete koupit zde: https://www.booktook.cz/p/cesta-prastene-slepice-za-stestim/

cesta-slepicePraha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Další články
Nahoru