Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Komerční banka bude jednat o budově na Václavském náměstí jen s Prahou
Budova Komerční banky na Václavském náměstí. Foto: Ondřej Kořínek / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Komerční banka bude jednat o budově na Václavském náměstí jen s Prahou

Komerční banka (KB) bude jednat o prodeji budovy na Václavském náměstí v Praze 1 výhradně s hlavním městem. Důvodem je pro banku výhodná nabídka města. ČTK to sdělil pražský radní Zdeněk Kovářík (ODS). KB rozhodnutí svého představenstva zveřejnila také na svém webu.

Městští zastupitelé minulý týden schválili usnesení, kterým město bance nabídlo 3,65 miliardy korun. Magistrát plánuje do budovy přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde je do roku 2028 v pronájmu. Jednání má být uzavřeno ve druhém čtvrtletí letošního roku.

„Mám velkou radost, že se nám po dlouhodobém vyjednávání podařilo najít vhodné prostory pro fungování samotného magistrátu a lidí pracujících pro město. Dům na Václavském náměstí představuje skvělé řešení svízelné situace – a to končící nájemní smlouvy s majitelem takzvaného Škodova paláce. Věřím, že nákup nemovitosti do rukou města je z dlouhodobého hlediska velmi výhodný, a Praha tak najde svůj definitivní domov," uvedl Kovářík.

KB vyzvala letos 12. března k podání nabídek na odkup své společnosti VN42, která vlastní budovu. Přihlásilo se jí několik zájemců. „Představenstvo KB po vyhodnocení obdržených nabídek rozhodlo o zahájení vyjednávání o podmínkách případného budoucího prodeje společnosti VN 42 s předkladatelem nejlepší nabídky, hlavním městem Prahou," píše se v oznámení banky. Banka podle dokumentu bude usilovat o uzavření obchodu v letošním druhém čtvrtletí.

Dům na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice vyhovuje magistrátu z hlediska kapacity, která je zhruba o třetinu větší než ve Škodově paláci. Vhodná je rovněž lokalita v centru města na křížení všech tří tras metra.

Magistrátní úředníci nyní sídlí na několika místech. Velká část z nich, zhruba 1200 z celkových 2200, sídlí ve Škodově paláci, kde městu končí v roce 2028 pronájem. Úředníci se tam nastěhovali za primátora Pavla Béma (ODS). Podmínky nájmu a jeho délka pak byly upraveny za primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

V posledním roce zvažovalo vedení Prahy koupi budovy hlavní pošty v Jindřišské ulici, ale s Českou poštou se nedohodlo. V minulosti se objevil i plán na stavbu nové budovy Na Knížecí, z toho však také sešlo. Vedení města sídlí v budově Nové radnice na Mariánském náměstí.


Autor: ČTK

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru