Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Komentovaná procházka se zaměří na zaniklé zahrádkové osady
6 červen
Vycházky
Účastníci procházky navštíví i vrch Třešňovka. Foto: puc

Komentovaná procházka se zaměří na zaniklé zahrádkové osady

6. 6. 2022
V pondělí 6. června se od 17:30 hodin uskuteční komentovaná procházka zaměřená na existující i zaniklé zahrádkové osady na pomezí Hrdlořez a Žižkova.

„Budeme se během ní bavit o historii zahrádkaření v Praze, Česku i celé Evropě. Ukážeme si, co se s městem a městskou přírodou děje, když zahrádkaření vzkvétá a naopak, když se osady ruší,“ informovala organizace Arnika, která akci pořádá. 

Procházku povede Petr Gibas, který vystudoval geografii města na University College London v Londýně, doktorát z antropologie získal na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

Jeho odborný zájem pokrývá otázky spojené s domovem a jeho vztahem k bydlení, studium materiální kultury domova a (post)fenomenologickou a krajinnou geografii. 

Sraz je na tramvajové zastávce Spojovací. Účast je zdarma, není potřeba rezervace předem. 


Autor: puc

Vydejte se po stopách pěvkyně Josefiny Duškové

16. února 2024 v 07:51

Spolek Malostranský hřbitov zve na další vycházku po stopách význačné pěvkyně Josefiny Duškové, která vás zavede na Staré Město.

Výsledky ankety Kavčí hory jsou známy, radnice zve na procházku

16. února 2024 v 06:21

Na otázku, co by si obyvatelé Prahy 4 přáli v přírodním pásu na Kavčích horách, odpověděla anketa, uspořádaná radnicí. Nejvíce poptávané je rozšíření herních aktivit pro děti předškolního i školního věku, vznik místa pro pikniky a grilování s odpovídajícím zázemím a umístění cvičebních a...

Olšanskými hřbitovy za umělecky cennými náhrobky

12. ledna 2024 v 08:40

Olšanské hřbitovy zdobí sochařská díla našich nejvýznamnějších tvůrců 18. – 20. století, některé pomníky vznikaly navíc ve spolupráci s předními architekty své doby.

Sobota: Procházka Vyšehradským hřbitovem

10. ledna 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V sobotu 13. ledna v 13:30 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Procházka Malvazineckým hřbitovem

8. ledna 2024 v 08:26

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V sobotu 13. ledna v 10:30 hodin se projdete Malvazineckým hřbitovem.

Tematická vycházka s Vojenským historickým ústavem

7. ledna 2024 v 10:02

Vojenský historický ústav Praha připravil cyklus tematických vycházek, které představují klíčová bojiště bitvy o Prahu v květnu 1945. Jak probíhala bitva o letiště? Procházka se koná v sobotu 13. ledna od 14 hodin. Sraz na zastávce MHD Ruzyňský hřbitov (ve směru z centra), délka procházky 1,...

Komentovaná vycházka připomene pěvkyni Josefínu Duškovou

2. ledna 2024 v 06:56

Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově zaměřená na významnou pěvkyni Josefínu Duškovou, manželku hudebního skladatele Františka Xavera Duška a blízkou přítelkyni Wolfganga Amadea Mozarta, jenž pro ni složil několik pěveckých skladeb, se koná v neděli 7. ledna od...

Procházka Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Bílka a Úprky

30. prosince 2023 v 10:02

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V sobotu 6. ledna ve 13 hodin se projdete Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Františka Bílka a...

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

11. prosince 2023 v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

11. prosince 2023 v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Adventní procházka s koncertem

22. listopadu 2023 v 07:18

Procházka s lampiony ke kostelu sv. Norberta v Praze 6 u příležitosti zahájení adventu. V kostele sv. Norberta akusticky vystoupí kapela Deliwery. Lampiony s sebou. Vstupné je dobrovolné.

Sochařská díla na Olšanských hřbitovech

18. listopadu 2023 v 09:33

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 25. listopadu se ve 14 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy za uměleckými díly.

Komentovaná procházka: Skrytý i otevřený Dejvický potok

9. listopadu 2023 v 07:05

Dejvický potok pramení v parku Veleslavínského zámečku. Většina je dnes skrytá pod povrchem. Na vycházce s Hedvikou Čenkovou se podíváte se na místa, kde je otevřený, a projdete místy, kudy protéká.

Procházka Ďáblickým hřbitovem s Kateřinou Konečnou

6. listopadu 2023 v 11:56

Procházka unikátním hřbitovem s kubistickým tvaroslovím v sobotu 11. listopadu. Nacházejí se zde hromadná pohřebiště popravených a umučených v dobách represivních režimů a také první české přírodní pohřebiště Les vzpomínek a nyní i unikátní Luční hřbitov.

Sobota: Komentované vycházky po Vyšehradu

27. října 2023 v 09:52

V sobotu 28. října můžete navštívit Vyšehrad a jeho pamětihodnosti hned dvakrát. V 11 hodin se podíváte na jeho nejzajímavější místa a ve 14 hodin uvidíte Královský hrad.

Další články
Nahoru