Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Komentář: Tak jsme se konečně dočkali! Ale očekával bych vymazlenější dokument

Magistrátní koalice představila programové prohlášení. Sice máme konec června a primátor Bohuslav Svoboda nám ho sliboval do konce března, ale taky jsme se nemuseli dočkat vůbec. 

Koalice zřejmě spoléhá na to, že do dalších voleb je daleko a volič zapomene, že třičtvrtě roku po volbách se neobtěžovali zveřejnit, jak to s hlavním městem vůbec zamýšlí. Programové prohlášení je podle mě především slib voličům a závazek k tomu, co by se během volebního období všechno mělo stát. 

Přiznám se, že po tak dlouhé době bych očekával vymazlenější dokument. Absolutně nemůžeme souhlasit s kontroverzním plánem na omezení dopravy na Malé Straně a Smetanově nábřeží. Už jen kvůli tomu, že některé sousední městské části s tím nesouhlasí. Opakujeme to stále dokola. Dokud nebude Pražský okruh, nábřeží jsou bohužel jedinou objízdnou trasou v případě uzavření magistrály. 

U té se zase zavazují k humanizaci. To chápu například jako dokončení dalšího přechodu u hlavního nádraží, který ale vůbec nikdo nepotřebuje. Je to jen další komplikace a omezení dopravy. Magistrálu prostě nemůžeme škrtit, dokud nebude okruh. Už dnes je její průjezd například pro složky záchranného systému problematický.  

Bývalý primátor Hřib je už dlouhé měsíce náměstkem pro dopravu, ale neudělal absolutně nic pro kompenzační opatření k Pražskému okruhu, který staví stát. Ani předešlá koalice pod jeho vedením s tím nijak nepohnula. Na co se čeká? Až zase některé z dotčených městských částí dojdou nervy s tím, že Praha neplní vlastní sliby a začne bránit výstavbě okruhu? 

Nová rada se také zavazuje, že bude pokračovat v přípravě Radlické radiály. Ale jsou to právě Piráti a jejich koalice v Praze 5, kdo této stavbě škodí a zdrželi ji na mnoho let.  

Absolutně se neřeší nutné změny územního plánu a majetková vypořádání kvůli Depu Písnice pro Metro D. Hrozí tak, že na konečné metra nebude možné udělat ani navazující autobusové nádraží, ani P+R parkoviště. 

Neexistuje žádný plán na řešení parkování na sídlištích, programové prohlášení řeší pouze budování P+R parkovišť pro dojíždějící z okolních obcí. Naopak chtějí zrušit parkovací minima, takže developeři budou moct stavět nové bytovky bez nutnosti garáží a parkovacích stání. Tím si zadělává Praha na opravdu velký problém! 

Autorem komentáře je Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze, zastupitel hlavního města Prahy a MČ Praha 11


Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru