dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Komentář: Nezbláznili se, mají pragmatické důvody. Je nutné utrácet tak drze, že to všem vezme dech
Doprava po vodě má velké zastání u současného prezidenta Miloše Zemana. Ilustrační foto: archiv MD ČR

Komentář: Nezbláznili se, mají pragmatické důvody. Je nutné utrácet tak drze, že to všem vezme dech

To, že plánovaný kanál Dunaj–Odra–Labe je megalomanský nesmysl, je jasné každému, kdo má IQ nad 100 a není zaslepený láskou k zbožštělému vůdci, moudrému Milošovi či bezchybnému Andrejovi, tvrdí na úvod aktuálního komentáře předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

To, že kanál nebude vybudován a řeky nebudou propojeny, je taky jasné. Jen se vykope kus země, spotřebují se miliony tun betonu, zničí se velký kus krajiny a utratí se spousta miliard korun. A jsme u toho, tady máme jádro pudla. Je třeba utrácet!

Teď si můžeme odpovědět na otázku: Proč právě teď? Zjevně si přece vláda vybrala tu nejhorší chvíli. Je do očí bijící, že se to v tento čas nehodí – je krize, vláda nemá peníze pro občany, hapruje jí zdravotnictví, neinvestuje do dálnic, musí nakupovat drahý čínský zdravotnický materiál.

Podnikatelé a živnostníci se bouří, že je vláda nechává ve štychu – a oni si odsouhlasí 15 miliard na přípravu kanálu?! Zbláznili se? Nezbláznili se, mají pro to, holoubci naši, zcela pragmatické a konkrétní důvody.

Tak předně, za rok jsou volby, a kdo ví, jak dopadnou, že. Tak je třeba rychle začít utrácet, ale ne jen tak nějak. Utrácet se ve státním žoldu musí umět. Je nutné, aby se utrácelo tak drze, že to všem vezme dech, aby se nestačili sebrat a nemohli to zvrátit.

Samozřejmě ty peníze musí být obrovské, proto na přípravu kanálu alespoň 15 miliard korun (a nebojte se, kamarádi Zemana, Babiše a Havlíčka, však ono se to dá snadno ještě navyšovat, známe to). Jsou to peníze pro ty, kdo vždy podporovali ty politiky, kteří jim to teď musí splatit, takže je třeba dobře sledovat, kdo bude ty miliardy inkasovat.

Pak je nutné myslet na zadní vrátka, a to jistě Babiš, Havlíček a chlapci z Hradu umí, na to jsou kadeti! V neposlední řadě pak vždy ještě hrají roli slabosti a touhy zúčastněných. V tom vede prim prezident Miloš Zeman. Tak strašně by se chtěl zapsat do historie České republiky nějakým nezapomenutelným činem!

Zatím všechno jen voral; toužil být přijat americkým prezidentem, to nevyšlo, evropští lídři jej ignorují, většina národa jej z části nesnáší a dílem lituje, jako prezident je úplně zbytečný a potřebný je jen pro svoji hradní partičku, které pomáhá ke kšeftům, a pro Babiše, aby jej pomáhal držet u moci. Ale takový kanál by přece mohl nést jeho jméno! Už to vidí, jak se slavnostně otevírá dílo století, a jmenuje se to Zemanův kanál (Baťa má přece taky svůj kanálek, no ne?!).

Shrňme si to, a nyní už bez zlehčování či sarkasmu:

Vláda ČR zasekla do našeho rozpočtu stomiliardovou sekeru a hodlá v navyšování dluhů pokračovat i příští rok.

Vláda ČR nemá peníze na to, aby odměnila zdravotníky, kteří jí vytrhli na jaře trn z paty, a kterým ty odměny slíbila!

Vláda ČR nemá peníze na to, aby každý rok otevřela alespoň pár desítek kilometrů dálnic.

Vláda ČR nechce dát peníze na podporu krachujících malých firem a živnostníků.

Vláda ČR nemá peníze na digitalizaci školství ani na digitalizaci státní správy, ale…

Vláda ČR utratí 15 miliard z našich daní na přípravu zbytečného, většinou odmítaného a předraženého projektu, který pravděpodobně nikdy nebude realizován. To už není nehospodárnost, to je krádež za bílého dne! 

Vládo ČR, okamžitě zruš kšefty s přípravou kanálu a všichni, kdo už inkasovali za ten tunel peníze, ať je vrátí!

Autorem komentáře je předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek


Zástupci Prahy 6: Berme boj s koronavirem vážně, ministr Prymula nejde příkladem

24. října 2020 v 10:06

Nerozumíme chování ministra zdravotnictví, opatření vůči koronaviru je nutné dodržovat, zní shodně od nejvyšších volených představitelů městské části Praha 6 – starosty Ondřeje Koláře, statutárního místostarosty Jakuba Stárka a místostarosty Jana Laciny. Reagují tak na aktuální politickou kauzu,...

Němcová: Vystrkuje na nás zadek! Aranžmá s nehnutě stojícími šéfy nemocnic připomínalo krematorium, mluvil k nám jako k chovancům nápravného zařízení

23. října 2020 ve 12:43

Je to měsíc a den, kdy Andrej Babiš uvedl do funkce nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Jmenování prezidentem v Lánech proběhlo – jak to říci – hodně nestandartně.

Kalousek koupil pět demižonů vína a zve na Prymulku bez roušek

23. října 2020 v 05:51

„Koupil jsem pět demižonů vína a zvu vás všechny do chrámu sv. Mikuláše ,na Prymulku´. Bez roušek, bez disciplíny… Ne, dělám si srandu. Zůstaňte doma, prosím. Dodržujte všechna opatření bez ohledu na špatnou vládu. Děláte to pro sebe, ne pro vládu.“

Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Portlík: Je potřeba zlepšit koordinaci v rámci dopravních omezení a přestat ignorovat požadavky městských částí

15. října 2020 v 11:04

Podle předsedy pražské ODS a zároveň místostarosty Prahy 9 Tomáše Portlíka Pražané často nejsou s předstihem informováni o dopravních omezeních. „ODS opakovaně na zastupitelstvu hlavního města předkládá usnesení, které zajistí povinnost magistrátu koordinovat dopravní omezení s dotčenými městskými...

Honzejk ostře do Hůlky: Tleská mocipánovi a pak čumí, že se to najednou týká i jeho

13. října 2020 ve 20:50

„Ještě k tomu Hůlkovi. Je to hezký příklad člověka, který mohutně tleská mocipánovi, jež zatracuje celé skupiny lidí a pak čumí, že se to najednou týká i jeho.“

Primátor Hřib: Další ukázkový příklad pohrdání občany v přímém přenosu, prasata jsou hladová

13. října 2020 v 16:52

„Další ukázkový příklad pohrdání občany v přímém přenosu. Přestože pro dolních 10 miliónů bude všude všechno zavřené, tak na Hradě bude party pro papalášskou smetánku. Důvod je stejný jako na jaře. Prasata jsou hladová.“

Pehe navrhuje zřídit pro ceremonii na Pražském hradě dvě okénka

13. října 2020 ve 14:52

„Co 28. října při hradní ceremonii ve Vladislavském zřídit dvě okénka: jedno výdejní, kde by si vyznamenání přebírali ti, kdo jsou ještě stále ochotní si od Miloše Zemana vyznamenáni vzít, a jedno, kde by vyznamenání mohli vracet ti, kdo už pochopili, že přijmout metál od Zemana byla...

Pospíšil: Výsledky senátních voleb v Praze mě naplnily velkým optimismem

10. října 2020 v 16:20

Výsledky voleb v metropoli dokazují, že spojování demokratických sil má smysl a že máme na čem stavět. Zvoleni byli dva ze tří kandidátů, které TOP 09 spolu s koaličními partnery do volebního klání v Praze vyslala.

Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dál zpomaluje

27. září 2020 v 11:40

Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dále zpomaluje. Včera k 18:00 hodin přibylo za posledních 24 hodin 327 případů nemoci covid-19. V pátek nárůst činil 485 případů a ve čtvrtek rekordních 601 případů. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od březnového začátku...

Pehe: Narazil na soupeře, na kterého neplatí vyhrožování a ublížené kňourání

22. září 2020 v 09:23

„Andrej Babiš narazil v podobě koronaviru na soupeře, s nímž si neví rady: neplatí na něj vyhrožování, ublížené kňourání, ani řeči o premianství…"

Největší zdravotní pojišťovna by se tak podle ní stala další hračkou v rukách nekompetentního a možným manipulacím podléhajícího „odborníka"

22. září 2020 v 09:22

Ministrovi zdravotnictví nestačí být jen slušný. Musí také něco umět. Navíc, při počátečním bleskurychlém „vyhazování " lidí z významných postů a jejich okamžitém nahrazování svými kamarády slušnost neuplatnil vůbec. K chlubení toho také moc nebylo.

Honzejk hecuje: Tak už zase můžem volit ANO, že jo, Máňo?!

21. září 2020 ve 22:16

„Ten mladej, co dělal doteď ministra, to panu Babišovi kazil, teď už je tam ten starší, co vypadá seriózně a bude mít medaili od pana prezidenta, tak už zase můžem volit ANO, že jo, Máňo?!"

Další články
Nahoru