Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Komentář: Balíček pomoci Pražanům je tu, měl by se ještě rozšířit

„Povedlo se! Praha zaplatí dětem obědy ve školách a školkách, pomůže pokrýt náklady na družiny i kroužky a přispěje každému žákovi v rámci školy. Balíček pomoci, o který hnutí ANO usiluje už od začátku roku, uleví především domácnostem ohroženým vysokou inflací a současnou problematickou situací. Jedná se o dotace a finanční podporu v celkové hodnotě 266 milionů korun pro tento rok a dalších 514 milionů na rok 2023," říká předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop v aktuálním komentáři k balíčku pomoci Pražanům, který bude ve čtvrtek projednávat pražské zastupitelstvo. 

„ Mám velkou radost z toho, že se to konečně dává do pohybu, ale pravda je, že už to mohlo být spuštěné dávno. Zatímco rodiny den co den řeší, jak vyjdou s penězi, politici na magistrátu se dlouho jen dohadovali a vyčkávali. Na prosazení podpůrného balíčku Pražanům usilovně tlačili mí kolegové v čele s Martou Gellovou z ANO už od ledna, přičemž pražské zastupitelstvo přijalo usnesení o tomto záměru až v květnu! Jsem výjimečně jednou vděčný Janu Čižinskému, že do toho nehodil vidle jako jiní politici a pomoc Pražanům podpořil, ale nechápu, proč trvalo další skoro čtyři měsíce to začít realizovat! Jediné, co vlastně za čtyři měsíce vymysleli, je to, že pošlou peníze z magistrátu na městské části a reálné řešení pomoci tak hodí Praha na bedra starostů. Ti to určitě zvládnou, jen je škoda, že ty peníze nedostali dřív. Už je totiž mohli distribuovat. Je příjemná zpráva, že rodiny s dětmi díky tomuto programu ušetří až 50 000 korun ročně. Nicméně ceny energií, nájmů, hypoték i jídla šly tak šíleně nahoru, že nesmíme usnout na vavřínech. Spousta pražských rodin a seniorů tímto byla silně zasažena a my tak musíme hledat další způsoby, jak lidem rychle a účinně pomoci. Hnutí ANO bude proto i nadále bojovat například za zavedení MHD zdarma na krizový rok 2023 a odpuštění nesmyslných poplatků, systémové příspěvky na bydlení, obzvláště těm, kteří na bydlení vydají většinu příjmu, snížení poplatků, které Piráti za své vlády zdražili – vodné, stočné, rozšíření finanční podpory nízkopříjmovým a ohroženým rodinám a další programy na podporu seniorů, kteří jsou vysokými cenami nuceni pracovat i v důchodu. O balíčku pomoci Pražanům bude tento čtvrtek jednat pražské zastupitelstvo, takže zkusíme balíček ještě rozšířit a vylepšit."

Autorem komentáře je předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru