Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Komedii před vitrínou nelze brát vážně, tvrdí Kalousek. Kandidáti na ministry prý jsou u Zemana jako poškoláci
Schůzka Pavla Blažka a Miloše Zemana v Lánech. Zdroj foto: Tiskový odbor kanceláře prezidenta

Komedii před vitrínou nelze brát vážně, tvrdí Kalousek. Kandidáti na ministry prý jsou u Zemana jako poškoláci

Série jednání prezidenta Miloše Zemana s členy budoucí vlády je v plném proudu. První prosincový den se setkal s kandidátkou na ministryni obrany Janou Černochovou (ODS), před tím s kandidátem na ministra spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). A právě na Blažkovo vyjádření po schůzce reagoval bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.

Blažek po schůzce s prezidentem, která kvůli Zemanově izolaci ve spojitosti s nákazou covidem-19 probíhala přes mikrofon a zábranu z plexiskla, uvedl, že Zeman je ve formě a na debaty s ministry je velmi dobře připraven.

„Ty rozhovory nebudou pro nikoho jednoduché a jen tak formální,“ uvedl Blažek, který strávil u hlavy státu zhruba hodinu, během které se bavili o stavu justice v České republice.

„Názor prezidenta je kritičtější než můj, ale to je myslím dlouhodobě známá věc," podotkl bývalý a možná i budoucí ministr spravedlnosti.

Podle bývalého ministra a poslance Kalouska může Blažek ostatní nominanty na ministry varovat, před čím chce. „Já si dovolím vlastní varování řadového občana mimo politiku,“ reagoval Kalousek.

„Pokud budou ministři budoucí Fialovy vlády brát tuto komedii před vitrínou vážně, nebudu moci brát vážně budoucí Fialovu vládu. Mám svoji sebeúctu a věřil jsem, že volím politiky. Ne poškoláky. Snad jsem se nemýlil,“ dodal.


Autor: Karel Netolický

Radní Zábranský: Praha se při zrušení stanovišť pro koňské povozy inspirovala v zahraničí

Včera v 17:53

„Pražští radní na konci loňského roku rozhodli o zrušení stanovišť pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce, a to od roku 2023. Praha se v této věci inspirovala u jiných zahraničních měst, jako je Paříž, Londýn, Oxford, Barcelona, Řím, Montreal či Chicago. Koňské povozy sice...

Prokop: Zastupitelé ANO prosadili diskusi s odborníky a chovateli koní na program zastupitelstva

Včera v 15:27

Podle zastupitelů hnutí ANO je nedávný zákaz provozu koňských spřežení v centru města velmi sporný, protože radní rozhodli pouze na základě pohledu jedné ze stran a nevyslechli si argumenty protistrany, pro kterou hovoří například pravidelné kontroly veterinární správy. V tiskovém prohlášení...

Náměstek Hlubuček: Trolejbusy snižujeme emise v MHD a naplňujeme tak Klimatický plán Prahy

15. ledna 2022 v 15:59

Do Prahy se po více než půl století vrací trolejbusy, které na některých trasách nahradí autobusy s dieselovým pohonem. Podle náměstka primátora pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petra Hlubučka (STAN) jde o další z projektů na poli udržitelné...

Vedení Prahy 13 kritizuje zdražení svozu odpadu na sídlištích, obává se vzniku černých skládek

4. ledna 2022 v 16:55

Většině obyvatel hlavního města se od začátku letošního roku zvýšily ceny za svoz odpadu. Pražští zastupitelé totiž před Vánoci schválili vyhlášku s novým výpočtem cen, který je nutný kvůli novele odpadového zákona. Ceny se zvýšily nejvíce v případě velkých kontejnerů na sídlištích, kde to je...

Další články
Nahoru