Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komedii před vitrínou nelze brát vážně, tvrdí Kalousek. Kandidáti na ministry prý jsou u Zemana jako poškoláci
Schůzka Pavla Blažka a Miloše Zemana v Lánech. Zdroj foto: Tiskový odbor kanceláře prezidenta

Komedii před vitrínou nelze brát vážně, tvrdí Kalousek. Kandidáti na ministry prý jsou u Zemana jako poškoláci

Série jednání prezidenta Miloše Zemana s členy budoucí vlády je v plném proudu. První prosincový den se setkal s kandidátkou na ministryni obrany Janou Černochovou (ODS), před tím s kandidátem na ministra spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). A právě na Blažkovo vyjádření po schůzce reagoval bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.

Blažek po schůzce s prezidentem, která kvůli Zemanově izolaci ve spojitosti s nákazou covidem-19 probíhala přes mikrofon a zábranu z plexiskla, uvedl, že Zeman je ve formě a na debaty s ministry je velmi dobře připraven.

„Ty rozhovory nebudou pro nikoho jednoduché a jen tak formální,“ uvedl Blažek, který strávil u hlavy státu zhruba hodinu, během které se bavili o stavu justice v České republice.

„Názor prezidenta je kritičtější než můj, ale to je myslím dlouhodobě známá věc," podotkl bývalý a možná i budoucí ministr spravedlnosti.

Podle bývalého ministra a poslance Kalouska může Blažek ostatní nominanty na ministry varovat, před čím chce. „Já si dovolím vlastní varování řadového občana mimo politiku,“ reagoval Kalousek.

„Pokud budou ministři budoucí Fialovy vlády brát tuto komedii před vitrínou vážně, nebudu moci brát vážně budoucí Fialovu vládu. Mám svoji sebeúctu a věřil jsem, že volím politiky. Ne poškoláky. Snad jsem se nemýlil,“ dodal.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru