dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Komedie: Zábradlí by mohlo hostovat v opuštěném divadle
Divadlo Komedie mělo před uzavřením na repertoáru hru s názvem Smrt člověka - veverky. Foto: www.divadlokomedie.eu

Komedie: Zábradlí by mohlo hostovat v opuštěném divadle

Soubor Divadla Na zábradlí by se kvůli rekonstrukci mohl na konci roku na čas přesunout na scénu Divadla Komedie, která je od jara prázdná. Praha, která obě divadla provozuje, o tom s vedením Divadla Na zábradlí jedná. V rozhovoru s ČTK to řekl radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).

Společnost Divadlo Company.cz v dubnu kvůli finančním potížím v Divadle Komedie skončila. Prostory v Jungmannově ulici v centru Prahy jsou podle Wolfa ve špatném technickém stavu a potřebují kompletní rekonstrukci. Majitelem je ovšem stát a Praha má divadlo pouze pronajaté za asi 900 000 korun ročně.

„My chceme divadlo kompletně zrekonstruovat, podmínky ale musíme projednat s ministerstvem financí," řekl radní. Ministerstvo jako majitel už na jaře zamítlo návrh Prahy na bezúplatný převod divadla.

Pro dočasný provoz by podle Wolfa magistrát zatím nechal zprovoznit klimatizaci a elektroinstalace tak, aby mohl soubor Divadla Na zábradlí odehrát v Divadle Komedie jednu sezonu.

„Po poslední schůzce v Divadle Komedie jsme zjistili, že je to tam opravdu ve velmi špatném stavu. Vyčíslujeme, kolik by to stálo, abychom tam mohli hrát, a podle toho uvidíme. Zatím to vypadá, že se náklady vyšplhají do vysokých částek," řekl ČTK ředitel Divadla Na zábradlí Petr Štědroň.

Stálého nájemce Divadla Komedie bude patrně příští rok vybírat výběrová komise složená z odborníků. „Celková budoucí rekonstrukce pak bude postupovat v koordinaci s vítězem výběrového řízení, který bude Divadlo Komedie provozovat," doplnil radní.

Oprava Divadla Na zábradlí vyjde na zhruba 40 milionů korun. V plánu je výstavba nového foyeru a pochozí galerie se schodištěm. Hotovo by podle původního plánu mělo být ještě letos. Práce ale zatím nezačaly.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru