dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Koloběžka CUP protáhne tělo, pobaví a pomůže

Sportovně-charitativní projekt Koloběžka CUP 2017 nabídne veřejnosti možnost poznat nový trend – jízdu na koloběžce a závod s profesionály. Závod je určen nejen všem aktivním sportovcům, ale také rodinám s dětmi a všem, kteří se chtějí pobavit a podpořit dobrou věc. 1. ročník akce proběhne 17. června od 10 hodin na koupališti Džbán. Patrony projektu jsou zpěvačka Tonya Graves, pětibojař David Svoboda, reprezentační gólman Dominik Furch a hokejisté HC Sparta Praha.

V místě konání bude připraveno zázemí jak pro aktivní účastníky závodů, tak pro fanoušky a diváky. Závodníky čekají celkem tři trasy, na které budou rozděleni dle věkových kategorií. Trasa 200 metrů je pro děti ve věku 10 let a mladší, trasa 1,6 km. pro účastníky ve věku 11–15 let a trasa 11,8 km. bude pro účastníky 16+.

Nebude chybět bohatý doprovodný program zahrnující například atraktivní barmanskou show, skákací hrad, muzeum koloběžek nebo tematický fotografický koutek.

Celou akci završí autogramiáda zúčastněných českých sportovců a vystoupení kapely Těžkej Pokondr.

„Záměrem akce je pobavit návštěvníky, povzbudit závodníky a zároveň touto formou vyzvat k podpoře Nadace Jedličkova ústavu. Veškerý výdělek z projektu totiž poputuje na podporu a realizaci našich projektů,“ uvedl bývalý skokan na lyžích a koordinátor projektu Jan Mazoch.

Finanční prostředky se využijí například na zajištění bezbariérové dopravy pro klienty škol Jedličkova ústavu, osobní asistence nebo podporu volnočasových aktivit pro děti a mladé lidi s trvalým zdravotním handicapem.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru