dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Kolik si vydělá kapsář v Praze? Za pár dní klidně i násobek minimální měsíční mzdy

Prázdninové měsíce jsou rájem kapsářů. S oblibou se stahují do centra Prahy, kde se pohybuje velké množství turistů. Ti jsou jejich oblíbenými cíly. Kapesní zloději pracují většinou ve dvojicích a postupují podle obdobného scénáře.

Jakou podobu má takový scénář? Tradiční, lety prověřenou. Něco, co funguje, není potřeba měnit. Zlodějíčci si vyhlédnou vhodnou oběť, která má batoh na zádech nebo kabelku na rameni a odcizí z nich peněženku. Většinou se tak děje při nastupování do tramvaje, metra nebo na eskalátorech, kde pachatelé vytvoří umělou tlačenici.

Poslední víkend v červenci provedli pražští kriminalisté akci, která byla zaměřená na kapsáře. Během dvou dní se jim podařilo zadržet na různých místech v centru Prahy devět kapsářů přímo při činu.

Zadržení byli ve všech případech cizinci, kteří kromě jednoho případu pracovali vždy ve dvojicích. Krádeže se odehrávaly především v prostředcích MHD, převážně odpoledne a oběťmi byli vždy turisté.

V jednom konkrétním případě kriminalisté zadrželi dvojici cizinců (35 a 28), kteří stihli během minulého týdne provést šest kapesních krádeží ve stanici metra Nádraží Veleslavín. Tito muži si při jízdě na eskalátorech nebo při nastupování do soupravy metra vybírali cestující, kterým z batohů brali peněženky.

Anketa

Stali jste se někdy obětí kapsářů?

67.3%
(67.3%)
23.3%
(23.3%)
9.3%
(9.3%)
„Tyto peněženky, ze kterých si vzali všechny peníze, ještě poškozeným vraceli. Hodili ji na zem za okradeného a upozornili ho, že mu právě vypadla. Ve dvou případech se zatím nepodařilo ustanovit poškozené, protože okradení zatím nic nenahlásili. Těmito šesti kapesními krádežemi si přišli minimálně na 37 tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Všech devět kapsářů si vyslechlo podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. „Všechny případy jsou zpracovávány ve zkráceném přípravném řízení a osoby byly umístěny do policejní cely. Následně budou převezeny k soudu s návrhem na potrestání,“ pokračoval Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru