dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Kolben open. Otevřené ateliéry na Pragovce
Foto: Štěpánka Růžičková /gallerye.org

Kolben open. Otevřené ateliéry na Pragovce

V sobotu 9. dubna se koná třetí ročník otevřených ateliérů na Pragovce od doby, kdy se začaly prostory bývalé Pragovky ve Vysočanech pronajímat jako ateliéry. Umělci otevírají své ateliéry veřejnosti, aby ukázali své práce v kontextu místa, kde vznikly.

Samozřejmostí je fyzická přítomnost umělce v ateliéru. Některé prezentace se odehrávají v podobě  mikrovýstav či site-specific instalací, jiné jsou na pomezí sousedských návštěv a další si v ničem nezadají se svébytným dílem vysoké umělecké úrovně.

V minulosti otevřeli umělci jako Vladimír Merta, Jonáš Czesaný, Martina Chloupa, Anna Hulačová, Jana Babincová, ale i Vladimír Skrepl.

Letos jsou připraveny dopolední dílny umělecké školy Pragsis a série přednášek platformy Neolokator spojené se zpřístupněním památkově chráněných hal 19 a 21 pro veřejnost.

Program akce:

10: 00 dopolední výtvarné dílny pro děti – výtvarná škola Pragsis

11:00 přednášky a průzkum hal 19 a 21 platformy Neolokator

14:00– 19:00 otevřené ateliéry

19:30 koncert- hudební duo Obec (Ondřej Vavrečka-kytara a Marie Ladrová-theremin, zpěv). After party – DJ Miki Mikuláš a Peter Kossok.

Hala E vysočanské Pragovky se od roku 2010 pronajímá jako umělecké ateliéry, v současnosti hostí přes 40 ateliérů cca 70 různých umělců.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru