Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Kolagen jako lék proti bolestivým kloubům

Bolest kloubů je pro mnohé ochromující, proto je její snížení závažnosti důležité pro každodenní činnosti. Artritida je všeobecný název, pod kterým se skrývá mnoho dalších typů bolestí kloubů. Ať už je bolest způsobená jakýmkoliv typem nemoci, je velmi nepříjemná. Většina nepříjemných stavů kloubů souvisí s věkem, které nejpravděpodobněji začnou kolem čtyřicítky. Nicméně, jejich degeneraci prohlubuje namáhavé cvičení s vysokým dopadem, nadváha a dokonce i sedavý způsob života. Proto je důležité se věnovat svým kloubů už v brzkém věku a pečovat o jejich zdraví. Níže jsou uvedeny způsoby, jak se této bolesti vyhnout.

Jelikož tělo při stáří zpomaluje produkci kolagenu, je jeho pravidelná konzumace účinná při obnově a opravě chrupavky. Kolagen je bioaktivní složka, která pomáhá s hustotou kostí a má protizánětlivé vlastnosti. Ty mohou pomoci snížit nepohodlí v kloubech a záněty v těle. 

„Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních „kamenů" lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle,” říká David Buchta, zakladatel firmy Primulus, www.primulus.cz

Přímé požití kolagenových peptidů podporuje zdraví kloubů tím, že pomáhá opravit jejich degeneraci, snižuje bolestivost, zlepšuje dlouhodobý komfort a pohyblivost. Kolagen (kolagenní peptidy) najdete i v doplňcích stravy značky Kloubus, který je určen pro kohokoliv, kdo chce posílit své klouby. 

Pohyb a strava jsou základem bezbolestných kloubů 

Kolagen si tělo vytváří samo, avšak při procesu stárnutí, přirozeně vytváří méně a méně kolagenu. Toto zpomalení může začít už kolem 30ti let. Abyste naplno využili výhody užívání kolagenových doplňků, ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatek vitamínu C, který je potřebný k sloučení kolagenu. 

Zelenina a ovoce jsou vitamínu C plné. Kromě doplňků stravy, ze živočišných materiálů, můžete pomoci tělu vytvářet kolagen i z jídel jako vývar, hovězí a kuřecí maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, oříšky a luštěniny. Živočišné látky jsou bohaté na aminokyseliny, které hrají důležitou roli při stavbě kloubní chrupavky a mohou mít protizánětlivé účinky. 

Jak by měl vypadat denní jídelníček 

kloubus_1 Proces vstřebávání kolagenu vyžaduje kromě vitamínu C, také hořčík, zinek a měď. Tyto tři minerály hrají roli ve zdravé produkci kolagenu a váš denní jídelníček by je měl do jisté míry obsahovat. Příště si na snídani do vločkové kaše nebo jogurtu nasypejte hrstku oříšků a nalámejte kousky hořké čokolády, během obědu si pochutnejte na salátu s masem, vývaru či dýňové polévce. Spojením zdravé nutriční stravy a užívání kolagenových doplňků je nejúčinnější přístup k tvorbě kolagenu. Prospěšné látky pro vaše klouby obsahuje i doplněk stravy Kloubus, více na www.kloubus.cz.


Autor: TZ

Baráčníci zvou na ples

Včera v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

Včera v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Další články
Nahoru