Dnes Úterý - oblacno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

Kolagen jako lék proti bolestivým kloubům

Bolest kloubů je pro mnohé ochromující, proto je její snížení závažnosti důležité pro každodenní činnosti. Artritida je všeobecný název, pod kterým se skrývá mnoho dalších typů bolestí kloubů. Ať už je bolest způsobená jakýmkoliv typem nemoci, je velmi nepříjemná. Většina nepříjemných stavů kloubů souvisí s věkem, které nejpravděpodobněji začnou kolem čtyřicítky. Nicméně, jejich degeneraci prohlubuje namáhavé cvičení s vysokým dopadem, nadváha a dokonce i sedavý způsob života. Proto je důležité se věnovat svým kloubů už v brzkém věku a pečovat o jejich zdraví. Níže jsou uvedeny způsoby, jak se této bolesti vyhnout.

Jelikož tělo při stáří zpomaluje produkci kolagenu, je jeho pravidelná konzumace účinná při obnově a opravě chrupavky. Kolagen je bioaktivní složka, která pomáhá s hustotou kostí a má protizánětlivé vlastnosti. Ty mohou pomoci snížit nepohodlí v kloubech a záněty v těle. 

„Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních „kamenů" lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle,” říká David Buchta, zakladatel firmy Primulus, www.primulus.cz

Přímé požití kolagenových peptidů podporuje zdraví kloubů tím, že pomáhá opravit jejich degeneraci, snižuje bolestivost, zlepšuje dlouhodobý komfort a pohyblivost. Kolagen (kolagenní peptidy) najdete i v doplňcích stravy značky Kloubus, který je určen pro kohokoliv, kdo chce posílit své klouby. 

Pohyb a strava jsou základem bezbolestných kloubů 

Kolagen si tělo vytváří samo, avšak při procesu stárnutí, přirozeně vytváří méně a méně kolagenu. Toto zpomalení může začít už kolem 30ti let. Abyste naplno využili výhody užívání kolagenových doplňků, ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatek vitamínu C, který je potřebný k sloučení kolagenu. 

Zelenina a ovoce jsou vitamínu C plné. Kromě doplňků stravy, ze živočišných materiálů, můžete pomoci tělu vytvářet kolagen i z jídel jako vývar, hovězí a kuřecí maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, oříšky a luštěniny. Živočišné látky jsou bohaté na aminokyseliny, které hrají důležitou roli při stavbě kloubní chrupavky a mohou mít protizánětlivé účinky. 

Jak by měl vypadat denní jídelníček 

kloubus_1 Proces vstřebávání kolagenu vyžaduje kromě vitamínu C, také hořčík, zinek a měď. Tyto tři minerály hrají roli ve zdravé produkci kolagenu a váš denní jídelníček by je měl do jisté míry obsahovat. Příště si na snídani do vločkové kaše nebo jogurtu nasypejte hrstku oříšků a nalámejte kousky hořké čokolády, během obědu si pochutnejte na salátu s masem, vývaru či dýňové polévce. Spojením zdravé nutriční stravy a užívání kolagenových doplňků je nejúčinnější přístup k tvorbě kolagenu. Prospěšné látky pro vaše klouby obsahuje i doplněk stravy Kloubus, více na www.kloubus.cz.


Autor: TZ

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru