dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražský život

Koincidence: Goethe-Institut zve na debatu s teoretiky médií

Netradičně, v posledních dnech před svým letním uzavřením, zve pražský Goethe-Institut do svých prostor na debatu se slavným berlínským teoretikem médií Andreasem Müller-Pohlem a s předními teoretiky médií. Debata, věnovaná podstatě fotografie i obecnému významu informací, se uskuteční již 22. července od 18:00 hodin.

„Andreas Müller-Pohle je jedním z klíčových umělců, kteří se zabývají ontologickou i representační podstatou fotografie,“ vysvětluje Tomáš Fridrich z pražského Goethe-Institutu. „I proto s ním rádi ještě pár dní před letním uzavřením institutu pořádáme debatu, která umožní odborníkům i laické veřejnosti nahlédnout pod pokličku teorie médií,“ dodává Fridrich.

Debata se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Koincidence. Výběrová retrospektiva. Ta je současné době k vidění v Galerii hl. m. Prahy, která ji pojala jako retrospektivu umělce, jenž se svému tématu věnuje již od poloviny sedmdesátých let. Výstava sestává z 18 cyklů a projektů, počínaje vlivnými ranými cykly fotografií Constellations a Transformance přes multimediální díla, týkající se přechodu mezi analogovými a digitálními kódy, až po nějnovější dlouhodobé projekty zachycující současnou civilizaci v globálním měřítku.

Vstup na debatu je volný.


Další články
Nahoru