Dnes Sobota - obcasny-dest 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kogutovo barevné fotoalbum představuje zákulisí metra v pěti evropských městech
Autor knihy Boris Kogut před londýnským metrem, které se objeví v připravovaném pokračování. Foto: archiv B.K.

Kogutovo barevné fotoalbum představuje zákulisí metra v pěti evropských městech

Kniha Evropské metro profesionálního fotografa a spisovatele Borise Koguta představuje více než 350 barevných fotografií ze zákulisí metra v Helsinkách, Moskvě, Paříži, Praze a Vídni. K vidění jsou snímky souprav v depu, tunelech či stanicích.

Čtenáři v knize najdou vzácné, doposud nepublikované archivní snímky, z nichž některé byly profesionálně obarveny. „Určitě vás zaujme několik fotografií, kde jsou zachycená stejná místa metra, ale s rozdílem několika desetiletí. Toto album otevře dveře označené nápisem ,Vstup pro zaměstnance´, “ sdělil autor knihy Boris Kogut, který žije v Praze.

Kniha Evropské metro je napsaná zároveň ve čtyřech jazycích: češtině, ruštině, angličtině a francouzštině.

„Před několika lety mě napadlo vytvořit knihu o svém koníčku a vydat ji. Chtěl jsem ale vytvořit publikaci, která se nebude podobat ostatním,“ dodal Kogut, který připravuje druhý a třetí díl knihy, které bude věnována metru v Londýně, Barceloně, Bruselu a v dalších evropských městech.

evropske-metro

Knihu si můžete objednat zde:

http://www.boriskogut.cz/cs/koupit-knihu


Coben Harlan: Cizinec

Včera v 11:46

Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace,...

Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

19. ledna 2021 v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Další články
Nahoru