dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Kocourkov a fraška na velké pražské radnici? Sepsula je, nit nezůstala suchá

Předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy Marta Semelová se vyjádřila k situaci na pražské radnici.

Následující text je komentářem pražské zastupitelky za KŠCM Marty Semelové. Zveřejněný názor není nijak cenzurován, pouze krácen, a nevyjadřuje stanovisko redakce.

To, co se děje na pražské radnici, musí občané vnímat jako neuvěřitelnou frašku. Vznešené řeči zaznívající v médiích, ujišťování, že jednání o vytvoření nové Rady spěje k úspěšnému závěru, přičemž vzápětí se začíná znovu od nuly, vypočítávání kostrbatých variant vládnutí…to by nedokázali ani konšelé v Kocourkově.

Jednotlivé politické subjekty se předhánějí v osvětlování své výjimečnosti a důležitosti pro budoucnost hlavního města, aby po chvíli jejich záře opět pohasla a vystřídala je další „superstar“. A přitom ze všech tak čiší, že jediné, o co jim jde, je nezištně se obětovat pro blaho hlavního města.

TOP 09 přesvědčuje občany se starostlivou péčí v hlase i v tváři, že jen oni jsou ti praví vyvolení, ODS se vpasovala do role poslední záchrany a přitom, se skromností sobě vlastní, cudně pomíjí průšvihy, o něž se zasloužila. Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a SZ) neví, kam se vrtnout, aby nevypadla ze hry, a Piráti sami sebe postupně instalovali do role užitečných, ale bohužel naivních nadšenců, které ostatní nechají vypovídat, ale to je asi tak všechno.

Po vykalkulování plusů a mínusů se s nimi bez mrknutí oka rozloučí a dál hrají svou hru. Hudeček a jeho „nezávislí“ zatáhli za záchrannou brzdu a včas vycouvali z pozice, z níž by de facto nic nezískali, a akorát by se namočili do hloupých her neschopných či všehoschopných rádoby politiků.

Anketa

Souhlasíte s tím, co napsala Marta Semelová?

89.9%
(89.9%)
10.1%
(10.1%)
A hnutí ANO zapomnělo makat a „prostě to tentokrát nezařídilo“. Zpovzdálí to zatím s klidem sledovali staří zkušení matadoři z ČSSD, kteří jen čekali na svou chvíli, aby znovu dali najevo, že „pro zájem věci“ jsou ochotni už tradičně spojit se s kýmkoliv.

Spory, hádky, tajná ujednání, podrazy…Bylo by to k smíchu, kdyby se jednalo jen o rozšlapané bábovičky hrstky rozhádaných tváří pražské radnice. Jenže ono jde o víc. Jde o řešení všech těch problémů, vytvořených a nakupených v minulosti a zakonzervovaných a rozvíjených v současnosti.

Marta Semelová, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru