Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Volby 2022

Koalici ČSSD a hnutí Budoucnost povede ve volbách v Praze 3 exministr Petříček

Nově vzniklá koalice ČSSD a hnutí Budoucnost s názvem „Praha 3 pro všechny” dnes zahájila na žižkovském nákladovém nádraží volební kampaň. Hlavním cílem koalice je pomoci obyvatelům městské části s dopady ekonomické krize a růstem cen a životních nákladů, ale také bránit Žižkov, Jarov a Vinohrady před agresivním přístupem developerů. „Chceme takovou čtvrť, v níž se bude dobře žít všem,” říká lídr koalice Tomáš Petříček (ČSSD).  

Koalice „Praha 3 pro všechny”, kterou před nadcházejícími komunálními volbami na Praze 3 vytvořila ČSSD společně s hnutím Budoucnost, hodlá usilovat o podporu především levicově smýšlejících voličů, kteří po loňských sněmovních volbách ztratili politické zastoupení ve sněmovně. Svoji předvolební kampaň dnes koalice symbolicky zahájila na žižkovském nákladovém nádraží. 

„Když se bavím s voliči na ulici, nejčastěji slýchám jejich obavy z růstu cen a životních nákladů a strach z nejisté budoucnosti,” říká Tomáš Petříček (ČSSD), kterého volební koalice vyšle do voleb jako kandidáta na žižkovského starostu.

„Chtěl bych po třiceti letech ukončit nadvládu pravice na žižkovské radnici a místo líbivého PR, kterým je zdejší politická reprezentace proslulá, prosadit skutečné změny, zejména pak vytvoření robustní sociální sítě, která v nadcházejících těžkých letech podá pomocnou ruku těm, kteří se dostanou do nesnází,” dodává. Součástí takové sítě by měl být mimo jiné systém komunitní energetiky, který by umožnil zlevnit koncovou cenu energií pro domácnosti.

Dvojkou koaliční kandidátní listiny je Petra Jelínková, spolupředsedkyně hnutí Budoucnost. „Naši městskou část čeká obří výstavba na zdejším nákladovém nádraží. Hrozí, že kombinace drahých bytů a nedostupného nájemného spolu s růstem životních nákladů zcela vytlačí střední třídu z naší městské části. Cílem radnice by mělo být naopak udržet naší čtvrť jako domov pro všechny skupiny obyvatel, ne jen pro bohaté a spekulanty s předraženými byty,” vysvětluje Jelínková, která se chce v žižkovském zastupitelstvu postavit proti agresivnímu přístupu developerů a bránit tomu, aby výstavba nepříznivě dopadala na obyvatele městské části. Jednou z jejích priorit vedle dostupného bydlení a veřejných služeb je proto i ochrana obyvatel Jarova před hlukem a emisemi z plánované výstavby takzvané Jarovské spojky. 

Volby do Zastupitelstva městské části Praha 3 se konají ve dnech 23. a 24. září 2022.


Autor: Hla

Piráty v Praze 6 povede do voleb advokát Ondřej Vykoukal

12. června 2022 v 18:03

Piráti z Prahy 6 ve čtvrtek otevřeli kampaň do komunálních voleb a také do Senátu. Představili svoje priority pod heslem 6 + 1 pro Šestku a také své přední kandidátky a kandidátky na radnici. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. 

Hlaváček a Rakušan budou diskutovat s občany u čapadla Hollar

24. května 2022 v 10:32

Ve středu 25. května se od 18 hodin uskuteční na vltavském břehu u čapadla Hollar (Smetanovo nábřeží, Praha 1) diskuse s občany nad aktuálními politickými tématy. Diskutovat a na otázky příchozích budou odpovídat 1. náměstek primátora a lídr kandidátky hnutí STAN pro podzimní volby do pražského...

Další články
Nahoru