dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražská politika

Koalice v Praze 10 byla dlouho nefunkční, tvrdí opozice. Cabrnochová se brání útoku Kleslové

Podle opozice byla menšinová koalice řídící Prahu 10 už delší dobu nefunkční, nedokázala řešit dlouholeté problémy. ČTK to řekli zástupci dvou nejsilnějších opozičních stran, TOP 09 a koalice Vlasta.

Čtyři radní za ANO včetně starostky Radmily Kleslové dnes oznámili rezignaci. Opozice plánovala na čtvrtečním jednání zastupitelstva navrhnout odvolání Kleslové.

„Starostka nedokázala v rámci vládnoucí koalice nabídnout řešení mnohaletých problémů, které se na Praze 10 odehrávají a na kterých se dříve i aktivně podílela z pozice místostarostky," řekla ČTK nezávislá zastupitelka Jana Komrsková.

Právě její odchod z koalice a zastupitelského klubu koaliční Strany zelených vyčítá ANO zeleným, kteří tak nejsou schopní garantovat tři hlasy přislíbené v koaliční smlouvě.

„Svalování viny ze strany paní Kleslové na adresu Strany zelených mě nijak zvlášť nepřekvapuje. Po dění několika posledních měsíců, kdy byla paní Kleslová donucena skončit na postu místopředsedkyně ANO i v čele pražské buňky tohoto hnutí, rozvázat pro ni velmi výhodnou smlouvu s polostátní firmou ČEZ a rezignovat i na další placené funkce, je její současný krok jen dalším rozhodnutím krajského předsednictva hnutí ANO. To si je zřejmě vědomo nepříliš lichotivého obrazu paní Kleslové, a proto s ohledem na nadcházející krajské a senátní volby ,byla odejita´ i z funkce starostky. Ať je tomu jak chce, já osobně důrazně odmítám, že by z naší strany došlo k jakémukoliv porušování koaliční spolupráce. Strana zelených je připravena dále jednat s každým, komu záleží na prosperitě MČ Praha 10 a spokojenosti jejích obyvatel,“uvedla Ivana Cabrnochová, senátorka v obvodu Praha 10, Dubeč a Štěrboholy a radní desáté městské části. 


Další články
Nahoru