Dnes Úterý - mlha 3°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koalice TOP 09 a Starostů odevzdala kandidátku pro říjnové volby, jsou na ní i politici z jiných stran
Kandidátky a kandidáti Spojených sil pro Prahu před historickou budovou magistrátu na Mariánském náměstí.

Koalice TOP 09 a Starostů odevzdala kandidátku pro říjnové volby, jsou na ní i politici z jiných stran

Spojené síly pro Prahu, volební koalice TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí pro volby do pražského zastupitelstva, odevzdala dnes dopoledne kandidátní listinu naplněnou jmény zkušených komunálních politiků a odborníků. Zároveň tím definitivně stvrdila spolupráci s dalšími demokratickými stranami – kromě lidovců se tak na kandidátce představí zástupci Demokratů Jana Kasla a Liberálně ekologické strany (LES). 

„Praha není v dobré kondici a potřebuje skutečný tým odborníků, kteří ji budou profesionálně spravovat. Věřím, že řadu takových odborníků máme na kandidátce. Ať už jde například o architekta Petra Hlaváčka, ředitele festivalu Pražské jaro Romana Bělora nebo zkušené starosty městských částí,” říká kandidát na primátora Jiří Pospíšil (TOP 09).

Jednou z prioritních oblastí Spojených sil pro Prahu je doprava, která je i přes léto kvůli komplikacím způsobeným řadou oprav velmi aktuální. „Řešení dopravní situace je pro nás skutečnou prioritou a máme zcela konkrétní řešení. Chceme ustanovit městského organizátora oprav, který bude plánovat opravy na základě odbornosti, nikoli na základě politických vrtochů. Rádi bychom také zavedli legislativní úpravy, díky kterým se budou silnice, tam, kde to jen trochu jde, opravovat i přes noc,” říká Pospíšil a dodává: „Lepší plánování údržby je jen jedním z cílů, které jsme si vytyčili. Pro Prahu je zásadní dokončit stavbu okruhu. Naši odborníci se také shodli, že je nezbytné zřídit jeden stavební úřad pro velké stavby, což urychlí jejich povolování.”

Těchto zásadních změn lze podle Pospíšila dosáhnout jedině díky intenzivní spolupráci napříč zastupitelstvem. „Proto považuji za důležité propojení demokratických stran v rámci společné kandidátky Spojené síly pro Prahu,“ uzavírá.

Další změnou, kterou Spojené síly pro Prahu navrhují, je zřízení takzvaného protikorupčního ombudsmana. „Prahu musíme zbavit klientelismu. K tomu je nutné umožnit veřejnosti kontrolovat chod města a jeho firem a důsledně dodržovat povinnosti veřejných institucí poskytovat informace v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím. V uplynulém období město prohrálo řadu soudních sporů, kdy zcela zbytečně zatajovala veřejnosti informace. To je nepřípustné,” prohlašuje Hana Kordová Marvanová, lídr kandidátky za STAN.

„Protikorupční ombudsman by z pozice zástupce majoritního akcionáře městských firem zajistil poskytnutí požadovaných informací. Měl by se také zabývat podněty veřejnosti, které upozorní na možné korupční jednání,“ uzavírá Marvanová (STAN).

Na čtvrtém místě kandidátní listiny je lidovec Jan Wolf, současný pražský radní pro kultury. „Věřím, že lidé ocení, že v dnešní době, kdy jsou v politice samé rozbroje, se dokáže pět stran dohodnout na společném lídrovi a podobě kandidátní listiny.  Pokud se mu podaří uspět, chtěl by se nadále věnovat kultuře. „Zasazoval bych si o stavbu nové koncertní budovy na Vltavské,“ sdělil jednu ze svých priorit.

Za Spojené síly pro Prahu kandiduje do pražského zastupitelstva i Pavel Richter z TOP 09. Starosta Prahy 5, který je zároveň i pražským zastupitelem. „Členem zastupitelstva jsem nepřetržitě od roku 2010. Za tu dobu bylo vykonáno mnoho práce. Zůstává ale řada úkolů, které je třeba dokončit,“ uvedl.

„Profesně jsem se celý živit pohyboval ve stavebnictví. Tedy témata související s bytovou politikou, infrastruktury nebo rozvojem města jsou mi velmi blízká. Věřím, že dostatečná výstavba zastaví růst cen bytů. Technická infrastruktura je oblastí, ve které bych rád přiložil ruku k dílu také v případě, že budu zvolen do pražského zastupiteltva, případně do vedení města. Už proto, že tuto oblast jsem měl v gesci v době, kdy jsem byl náměstkem primátora," dodal. 


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru