Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Koalice SPOLU zahájila na Petříně kampaň před komunálními volbami
Zleva Hana Kordová Marvanová (č. 16 na kandidátní listině), Tomáš Portlík (č.7), Alexandra Udženija (č.6) a lídr kandidátky a kandidát na primátora Bohuslav Svoboda. Foto: Jan Puci

Koalice SPOLU zahájila na Petříně kampaň před komunálními volbami

Koalice SPOLU dnes na Petříně u horní stanice lanovky zahájila jarní fázi kampaně do letošních komunálních voleb v Praze a představila kompletní kandidátní listinu pro volby do pražského zastupitelstva. Koalice chce navázat na úspěch z posledních sněmovních voleb, ve kterých získala 40 procent voličských hlasů. Informovala o tom regionální manažerka ODS Lenka Mottlová.

Kandidátem na primátora je občanský demokrat Bohuslav Svoboda, který jím byl v letech 2010 až 2013. Mezi klíčové body programu koalice patří především fungující doprava, dostupnost bydlení, zelenější a čistší město, posílení bezpečnosti, energetická soběstačnost, podpora podnikání a inovací, odpovědné hospodaření a digitalizace metropole. 

„Přeji si, aby Praha byla pulzující a moderní metropolí, na kterou budou Pražané opět hrdí. K tomu ale potřebuje odpovědné vedení, které bude hlavní město řídit profesionálně a pro občany předvídatelně. Nám se pro letošní komunální volby podařilo vytvořit tým, který dokáže Prahu zase rychle rozpohybovat dopředu a vrátit jí její výjimečnost. Pevně věřím tomu, že to Pražanům budeme moci dokázat,“ řekl Svoboda.

Za lídrem Svobodou je jedničkou za TOP 09 její lídr ve volbách Jiří Pospíšil. europoslanec a současný pražský zastupitel. „V říjnu se koalici SPOLU podařilo vyhrát volby a vytvořit zodpovědnou vládu. Vládu, která místo osobních ambicí upřednostňuje budoucnost celého Česka, a to i v časech, které nejsou jednoduché. Ze Strakovy akademie se našim kolegům podařilo vymýtit amatérismus a populismus a já doufám, že to samé se podaří i pražské koalici SPOLU na magistrátu. Praha si tuhle změnu totiž zaslouží,“ řekl.

Podle něj je potřeba vyhrát tak, aby aby nebylo možné bez SPOLU vládnout pražskému magistrátu. „Praha potřebuje pravicovou vládu, která napraví škody napáchané aktivisty, zejména v dopravě,“ dodal.

Jedničkou za KDU-ČSL je Jan Wolf, který byl radním pro kulturu v době primátorky z hnutí ANO Adriany Krnáčové. Nyní je pražským zastupitelem podporujícím magistrátní koalici skládajících se z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu. 

„Pražská koalice SPOLU je logickým vyústěním spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni. Každá ze tří stran tam má své místo, každá má i své priority, spolu ale tvoříme jednotu. Jsem si jist, že Praha bude po podzimních volbách v dobrých rukou a Pražané nebudou litovat své volby ve prospěch naší koalice,“ uzavřel lídr za KDU-ČSL Jan Wolf. 

Zahájení kampaně na Petříne se vedle kandidátů do pražského zastupitelstva zúčastnili také premiér Petr Fiala (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Ti vyjádřili radost z toho, že projekt SPOLU se dál rozvíjí – a to nejenom na vládní úrovni, ale i ve městech a v obcích.

V Praze si před čtyřmi lety rozdělilo 65 mandátů pět subjektů. V zastupitelstvu zasedlo 14 zastupitelů ODS, shodně 13 za Piráty, Prahu Sobě, koalici STAN a TOP 09 a 12 za hnutí ANO. Koalici pak po volbách vytvořili Piráti, koalice Starostů a TOP 09 a Praha Sobě. Primátorský post obsadil Pirát Zdeněk Hřib.


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru