Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Koalice Spolu pro Prahu zveřejnila priority svého programu pro komunální volby
Nejvýše postavení kandidáti jednotlivých stran na společné kanditátce Spolu pro Prahu. Zleva Jiří Pospíšil (TOP 09), Bohuslav Svoboda (ODS) a Jan Wolf (KDU-ČSL). Foto: Jan Puci

Koalice Spolu pro Prahu zveřejnila priority svého programu pro komunální volby

Koalice Spolu pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) dnes představila svůj volební program pro podzimní volby do pražského zastupitelstva, které se budou konat 23. a 24. září. Koalice se chce zaměřit na devět hlavních oblastí, mezi něž patří doprava, bydlení nebo bezpečnost.

„Spolu jsme ušli za rok a půl dlouhou cestu. Spolu jsme porazili populisty, dostali komunisty z parlamentu a Spolu vracíme Českou republiku na politickou mapu západního světa. Koalice Spolu pro Prahu je logickým vyústěním spolupráce ODS, TOP 09 a KDU-ČSL na celostátní úrovni,” tak zní úvodní věty z nového webu koalice Spolu pro Prahu.

„Při sestavování programu jsme vycházeli ze zkušeností našich komunálních politiků. V téměř všech městských částech totiž máme své starosty, místostarosty a radní. A kromě toho, že tam odvádějí skvělou práci a jejich městské části vzkvétají, jsou to právě oni, kdo moc dobře vědí, co občany v Praze trápí a co by chtěli změnit. Takovou zkušenost nemůže žádná jiná strana nabídnout,” uvedl lídr Spolu pro Prahu a kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS), který už vedl metropoli v letech 2010 až 2013.

Program koalice je postavený na devíti klíčových prioritách. Doprava, bydlení, bezpečnost, zeleň a čistota, finance, digitalizace a podnikání, vzdělání a sport, rodinná politika a kultura. 

„Mezi klíčové body našeho programu patří především doprava, dostupnost bydlení, proveditelný plán údržby městské zeleně, odpovědné a vyrovnané hospodaření a skutečná digitalizace. Nejde ale ani tolik o témata, která budou podobná u většiny kandidujících stran, ale o přístup k nim. Praha potřebuje odpovědné vedení, které Pražanům nabídne profesionální správu města a koncepční řešení a které bude jednat předvídatelně a uvážlivě. A koalice Spolu pro Prahu je právě takovou silou,” řekl Jiří Pospíšil (TOP 09). 

Před čtyřmi lety po volbách byla Pospíšilem vedená koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) jazýčkem na vahách, který rozhodl o tom, že spolu začaly vládnout Spojené síly, Praha Sobě a Česká pirátská strana. Na ODS a ANO zbyla opoziční role. 

„Pražští lidovci budou jako součást pražské koalice Spolu pro Prahu hrát roli sociálního svědomí. Budeme prosazovat jednodušší život pro rodiny i seniory. Zaměříme se na řešení krize bydlení a na ekologická řešení, která nebudou neúměrně zatěžovat obyvatele Prahy. Neopomene ani kulturu a pražské památky odrážející historii našeho města, ” slíbil zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL), který v končícím volebním období podporoval zmíněnou v Praze vládnoucí koalici. 

Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má nyní v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti s třinácti zastupiteli, stejný počet má Praha Sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL).

ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Na koalici se dohodli Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu.  

Programové priority Spolu pro Prahu:

Spolu pro fungující a kvalitní dopravu 

Spolu pro bytovou výstavbu a dostupné bydlení

Spolu pro pořádek a bezpečnost ve městě

Spolu pro čistotu ve městě, péči o zeleň

Spolu pro zdravé městské finance

Spolu pro digitalizaci, podporu podnikání

Spolu pro kvalitní vzdělávání a sportování

Spolu pro rodinu

Spolu pro pražskou kulturu, památkovou péči 

Zdroj: Spolu pro Prahu


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru