dnes
Pondělí - jasno
14°C
zítra
Úterý - jasno
14°C
pozítří
Středa - zatazeno
17°C
Koalice Spojené síly pro Prahy podala kvůli názvu žalobu na Starosty pro Prahu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Koalice Spojené síly pro Prahy podala kvůli názvu žalobu na Starosty pro Prahu

Volební koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí ve spolupráci s lidovci, LES a Demokraty Jana Kasla podala žalobu k Městskému soudu v Praze, ve které žádá o vyslovení neplatnosti kandidátky Starostové pro Prahu. Její registraci považuje za nezákonnou, účelovou a manipulativní.

„Jsou to posbíraní odpadlíci z různých politických stran, kteří společně vytvořili ad hoc účelovou kandidátku pro podzimní komunální volby se zavádějícím názvem,“ uvedly Spojené síly pro Prahy v tiskové zprávě na adresu Starostů pro Prahu.

„Přijde nám absurdní, že se situace zmíněné partičky po čtyřech letech opakuje – při minulých volbách parazitovali na názvu jiné kandidátky, letos přes slib, který dali, využívají naše hnutí. Pro voliče je to opravdu matoucí – dokonce i naši kolegové či opoziční partneři se nás dotazují, oč se jedná,“ říká předseda pražského hnutí STAN Petr Hlubuček. „Podle logiky pana Fischera by pro příště mohli svou kandidátku nazvat ODS pro Prahu či Ano 2021,“ dodává.

„O žalobě nic nevím, žádná mě a ani hnutí nebyla doručena. Ani není na soudu evidována. Jakmile ji obdržíme, určitě se vyjádříme. Naše kandidátka je oprávněná včetně jejího názvu, o tom pochybnosti rozhodně nemáme," řekl ČTK předseda Hnutí pro Prahu Karel Fischer.

Do Hnutí pro Prahu vstoupila letos řada pražských politiků, kteří původně kandidovali za TOP 09. Mezi nimi jsou například pražský zastupitel Jiří Nouza, zastupitelka a bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová nebo bývalý starosta Prahy 5 Miroslav Zelený. Za hnutí bude kandidovat také bývalá senátorka a stávající radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová, která vystoupila ze Strany zelených.

Hnutí Starostové a nezávislí vzniklo v roce 2007 a v současné době má ve svých řadách více než patnáct set starostů po celé republice, má třetí nejsilnější senátorský klub a samostatný poslanecký klub.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Další články
Nahoru