dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Koalice Spojené síly pro Prahy podala kvůli názvu žalobu na Starosty pro Prahu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Koalice Spojené síly pro Prahy podala kvůli názvu žalobu na Starosty pro Prahu

Volební koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí ve spolupráci s lidovci, LES a Demokraty Jana Kasla podala žalobu k Městskému soudu v Praze, ve které žádá o vyslovení neplatnosti kandidátky Starostové pro Prahu. Její registraci považuje za nezákonnou, účelovou a manipulativní.

„Jsou to posbíraní odpadlíci z různých politických stran, kteří společně vytvořili ad hoc účelovou kandidátku pro podzimní komunální volby se zavádějícím názvem,“ uvedly Spojené síly pro Prahy v tiskové zprávě na adresu Starostů pro Prahu.

„Přijde nám absurdní, že se situace zmíněné partičky po čtyřech letech opakuje – při minulých volbách parazitovali na názvu jiné kandidátky, letos přes slib, který dali, využívají naše hnutí. Pro voliče je to opravdu matoucí – dokonce i naši kolegové či opoziční partneři se nás dotazují, oč se jedná,“ říká předseda pražského hnutí STAN Petr Hlubuček. „Podle logiky pana Fischera by pro příště mohli svou kandidátku nazvat ODS pro Prahu či Ano 2021,“ dodává.

„O žalobě nic nevím, žádná mě a ani hnutí nebyla doručena. Ani není na soudu evidována. Jakmile ji obdržíme, určitě se vyjádříme. Naše kandidátka je oprávněná včetně jejího názvu, o tom pochybnosti rozhodně nemáme," řekl ČTK předseda Hnutí pro Prahu Karel Fischer.

Do Hnutí pro Prahu vstoupila letos řada pražských politiků, kteří původně kandidovali za TOP 09. Mezi nimi jsou například pražský zastupitel Jiří Nouza, zastupitelka a bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová nebo bývalý starosta Prahy 5 Miroslav Zelený. Za hnutí bude kandidovat také bývalá senátorka a stávající radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová, která vystoupila ze Strany zelených.

Hnutí Starostové a nezávislí vzniklo v roce 2007 a v současné době má ve svých řadách více než patnáct set starostů po celé republice, má třetí nejsilnější senátorský klub a samostatný poslanecký klub.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru