Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Volby 2022

Koalice pro Prahu 3 zahájila kampaň před volbami, lídryně Vojtková chce obejít celou městskou část

Lídryně koalice pro Prahu 3 Iva Vojtková ve čtvrtek 1. září zahájila na náměstí Jiřího z Poděbrad a v okolí metra Flora kontaktní kampaň. Jejím cílem je v následujících třech týdnech obejít celou městskou část. 
koalice-pro-prahu-3_1

Zástupci Koalice pro Prahu 3 s Ivou Vojtkovou v čele

„Koblihy nebudou,“ vzkazuje Vojtková všem rýpalům a internetovým vtipálkům a s úsměvem dodává: „Pro zájemce máme připravené švestky nebo jablíčka v přírodní syrové formě. I když se slivovicí a calvadosem bych na Žižkově asi uspěla.“

Ústředním heslem kampaně Koalice pro Prahu 3 je heslo „Protože mi na trojce záleží“. Prioritami jsou zvýšení bezpečnosti v ulicích, kvalitní vzdělávaní, boj se zdivočelými cenami energií a péče o veřejná prostranství a vnitrobloky.

„Pocitová bezpečnost se podle mnoha žen a maminek zhoršila v dolní části Žižkova a Jarova. Občany v novostavbách na Vackově zase trápí drobná kriminalita, vykrádačky sklepů a aut. Naopak na Vinohradech se chci zaměřit na opravu chodníků, péči o veřejný prostor a vnitrobloky,“ pokračuje Vojtková.

Lídryně kandidátky rovněž podle svých slov potěší všechny Žižkováky, protože sama miluje alternativní kulturu. Poslouchá punk, rock a miluje genia loci této čtvrti. „Udělám vše pro to, aby tato historie byla zachována.“

Velkým tématem Koalice pro Prahu 3 je zlepšení dopravní situace a koordinace oprav. „Opakovaně se stalo, že je rozkopaná hlavní tepna i objízdné trasy. Lidé se pak ocitnou v dopravní pasti,“ kritizuje dopravní politiku další z kandidátů Filip Nekola. Tomu zároveň vadí, že ulice plní betonové zátarasy a balisety.

„Místo toho by na těchto vyhrazených místech mohly vzniknout stání pro koloběžky, kola či mopedy. Prostor je v naší městskou částí vzácnou komoditou, nemůžeme si dolit s ním plýtvat,“ dodává.

Lídrem za KDU – ČSL je Antonín Homola. Ten chce, aby se zlepšila podpora spolků, církví, neziskových organizací a sousedských projektů. Důraz pak má podle něj být kladen i na otázku zdražování energií.

Dnes budou kandidáti Koalice pro Prahu 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad a v neděli 4. září na Vítkově, Parukářce a Pražačce.


Autor: Cen

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru