dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Koalice na radnici v Praze 2 oslabila, kvůli privatizaci ji opustili tři členové TOP 09
Vchod do radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Foto: archiv

Koalice na radnici v Praze 2 oslabila, kvůli privatizaci ji opustili tři členové TOP 09

V Praze 2 se rozštěpil zastupitelský klub TOP 09. Místostarostka Jana Duchková a další dva členové opustili koalici s ODS a Občany pro spokojené bydlení (OSB), členy zastupitelstva zůstávají. Podle Duchkové jsou důvodem spory ohledně privatizace majetku městské části, který další členové koalice chtějí prodávat údajně v rozporu s koaliční smlouvou. Koalice složená ze stran ODS, TOP 09 a OSB dosud měla 23 hlasů z 35 zastupitelů, většinu má i nadále.

Kromě Duchkové rezignoval předseda zastupitelského klubu Otto Schwarz a jeho místopředsedkyně Marie Truhlářová. V koaliční smlouvě podle nich TOP 09 společně s ODS a OSB deklarovala, že obec nabídne k odkoupení pouze majetek, který pro ni není dlouhodobě ziskový.

„Nyní naši koaliční partneři ODS a spolek OSB v přímém rozporu s koaliční dohodou i nadále prosazují další masivní výprodej obecního majetku, navíc s dalším navýšením slevy z kupní ceny," uvedla Duchková. Podle Schwarze chybí také slibované analýzy ekonomické výhodnosti prodejů.

„Uvnitř radniční koalice žádné spory mezi ODS, TOP 09 a OSB nejsou. Budeme proto nadále pokračovat v dosavadní práci a usilovat o co nejodpovědnější řízení městské části,“ komentovala situaci radní Aleksandra Udženija (ODS).

„Koalice se nerozpadla, pouze došlo k tomu, že na členství v klubu TOP 09 rezignovali tři zastupitelé. Své rozhodnutí zdůvodňují tím, že se necítí být vázáni koaliční smlouvou, kterou sami pomáhali vytvářet,“ řekl radní za TOP 09 Martin Víšek.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru