dnes
Pondělí - oblacno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Koalice na radnice Prahy 10 schválila své programové prohlášení
Ilustrační foto: archiv

Koalice na radnice Prahy 10 schválila své programové prohlášení

Radní městské části Praha 10 schválili na svém dnešním zasedání Programové prohlášení rady pro volební období 2018 – 2022, které vychází z již uzavřené koaliční smlouvy. Vedení desáté městské části tvoří koalice Vlasta, Piráti a ODS.

„Naším cílem je otevřená, efektivně a odpovědně hospodařící městská část, která usiluje o všestranný rozvoj celého svého území a zároveň naslouchá svým obyvatelům,“ uvedla starostka Renata Chmelová (Vlasta). „Za velmi důležité považuji, že jsme se zavázali zpracovat Strategický plán rozvoje Prahy 10, který budeme vytvářet ve spolupráci s veřejností,” dodala.

Právě veřejnost a její informovanost je podle Chmelové jednou z priorit vedení městské části. Spuštěny budou nové komunikační kanály, které budou zaměřeny na všechny věkové kategorie a které budou informovat o tom, co se v jejich okolí děje.

rada-mc-praha-10

Radní Prahy 10

„Programové prohlášení je pro nás obrovský závazek a ke všem zmíněným prioritám se budeme stavět čelem,“ uvedla první místostarostka Jana Komrsková (Piráti). „Čisté ulice, nová výsadba zeleně, podpora komunitního zahradničení nebo efektivní a transparentní rozdělování dotací na sport a volnočasové aktivity jsou jednou z našich priorit,“ pokračovala.

„Mám radost, že jsme se dokázali velmi rychle a korektně domluvit. Do programového prohlášení se dostaly všechny důležité body našeho předvolebního programu. Ať už se jedná o řešení situace kulturního domu Eden, otázku parkovacích zón nebo výstavbu parkovacích domů,“ uvedl místostarosta Filip Humplík (ODS).

Programové prohlášení je rozděleno do jedenácti tematických kapitol, které postupně kopírují jednotlivé kompetence všech členů rady – Otevřená radnice; Územní rozvoj; Hospodaření; Školství; Doprava; Bezpečnost; Kultura; Životní prostředí; Sociální a zdravotní oblast a rodinná politika; Bytová politika; Sport a volný čas. 

Plné znění Programového prohlášení rady pro volební období 2018 – 2022 je zveřejněno na webových stránkách www.praha10.cz.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru