dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Knižní novinky pomůžou rodičům zvládat hyperaktivitu svých dětí

Nové knihy  Tygr dělá uáá uáá a Jak se krotí tygr jsou napsány pro děti, rodiče i pedagogy a původně byly zamýšleny jako pomůcka pro komunikaci s hyperaktivními dětmi. Popisovaná metoda je však natolik univerzální, že se stala návodem, jak lépe komunikovat s dětmi v každé rodině. Kniha vychází z diagnostické metody Životních map.

Životní mapy jsou komplexní metoda, která rodičům pomáhá odhalit vnitřní svět jejich dítěte a zlepšit vzájemnou komunikaci. Podle spoluautora Petra Kopse mapy opakovaně ukazují, že nejproblematičtější jsou postoje a nezdravé vzorce chování, které rodiče nevědomě předávají svým dětem a neschopnost komunikovat v rodině tak, aby tomu děti rozuměly.

Petr Kops, Kamila Kopsová: Tygr dělá uáá uáá

tygr-nahled

Kniha je ojedinělým náhledem do dětské duše a je napsaná podle skutečných příběhů dětí. Hlavním hrdinou je šestiletý školák Jakub, který postupně seznamuje čtenáře s tím, jak prožívá stav, kterému se říká syndrom ADHD neboli hyperaktivita. Je to vnitřní svět chlapce, který je sice před rodiči ukrytý, zároveň se ale výrazně projevuje navenek.

Kniha čtenářům ukazuje, že pokud problém odhalí, zároveň objeví i způsob, jak se s ním vypořádat. Kniha má velmi příjemné ilustrace a je výborným pomocníkem rodičů i pedagogů, ale též inspirací pro samotné děti. Kniha Tygr dělá uáá uáá se stala jednou z nejprodávanějších dětských knih a její dotisk se připravuje na konec února.

Petr Kops, Kamila Kopsová: Jak se krotí tygr

jak-se-kroti-tygr-nahled

Pokračování knihy Tygr dělá uáá uáá. Na stránkách titulu Jak se krotí tygr se ocitnete ve škole krotitelů tygrů! Tygry se zde učí krotit nejen děti, ale také dospělí – rodiče, pediatři i pedagogové. Jednotlivými  lekcemi vás provedou zkušení krotitelé, proto v ní nenajdete žádnou teorii, ale především praktický nácvik.

V několika lekcích se naučíte zacházet se svými tygry i s tygry svých dětí či partnerů, chápat je, rozumět jim a spolupracovat s nimi. Pokud zvládnete alespoň jednu lekci, uvidíte, že se život ve vaší rodině může velmi příjemně změnit. A pokud se dostanete až na konec, tak zaručeně svého tygra ochočíte a uvidíte, že i tygr může být přátelský.

O autorech:
Petr Kops po ukončení studií pracoval několik let v armádě odkud po sametové revoluci odešel a začal působit v oblasti rehabilitace. Tomuto oboru se věnoval přes 20 let a získal zde neocenitelné dovednosti pro  práci s lidmi. Zde se také setkal se svou manželkou Kamilou, se kterou vytvořili metodu Životních map jejíž metody využívají při koučingu jednotlivců i skupin.

Kamila Kopsová  vystudovala fyzioterapii v Příbrami. Při své praxi se setkala s různými lidmi s různým stupněm postižení. Jednoho dne jí samotnou vyřadily z této činnosti zdravotní problémy. Přesto jí to po různých profesních odbočkách přivedlo zpět do přímého kontaktu s lidmi. Její aktivity nakonec vyústily ve spoluautorství metody Životních map, koučování a publikační činnost.


Další články
Nahoru