dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Knížka pro děti Tetka Vrána byla pokřtěna v Tapatanu
Křtu se zúčastnil i virtuos Jaroslav Svěcený. Foto: archiv

Knížka pro děti Tetka Vrána byla pokřtěna v Tapatanu

Tento týden se oficiálně otevřel Tapatan – ostrov čtení a her k příležitosti pokřtění knížky Tetka Vrána od autorů Pavla Vrány a Jaromíra F. Palmeho – Fumase.

V Tapatanu slavnostně přivítali všechny návštěvníky starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová spolu s virtuosem Jaroslavem Svěceným, který neopomenul při té příležitosti předvést svoje umění.

Tetku Vránu poté symbolicky pokřtili přípitkem Jiří Žáček, Ivo Šmoldas, Jaromír Ostrý, Valérie Zawadská a Tomáš Úlehla. K poslechu zahrála kapela Motovidlo.

Pavel Vrána je uznávaný autor dětský knížek, který svou humoristickou prózou kombinovanou s unikátními kresbami J. F. Palmeho baví děti i dospělé řadu let.

Po Žižkovském strašidelnu, v němž čtenář procházel žižkovskými ulicemi a nacházel pozoruhodné bytosti, jako Herdekbábu Pepinu, škodolibého Cihláka či skořápku Kuličku, se tentokrát spisovatel vrhnul na říkanky a vyprávění pro ty nejmenší.

Tetka Vrána zaujme jednoduchými prozaickými příběhy, jež uhranou nejen osobitým stylem a originalitou, ale i poutavými básničkami o šesti slokách ve snadno zapamatovatelném a hravém rytmu. Knížka je tudíž vhodná pro nejmenší čtenáře i pro děti, co už jsou školou povinné.


Autor: Renata Rákosová

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru