Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Knižní tipy

Knihu Prague’s Stolperstein podpořila Praha 2

Radnice Prahy 2 dlouhodobě v různých projektech připomíná historii města. Jedním z těchto projektů jsou i Kameny zmizelých, kterých se ve druhé městské části objevují každoročně několik desítek.

Radnice i proto podpořila kulturním grantem knihu Prague’s Stolperstein z dílny autora Trevora Sage, která mapuje místa v Praze, kde žili židovští spoluobčané, kteří během druhé světové války byli transportováni do koncentračních táborů a po válce se domů již nevrátili.

Kromě grantu také městská část zakoupila několik těchto knih, které poputují do dvojkových základních škol, aby byli k dispozici i dětem.

Více o knize najdete na stránce Stolpersteine Prague.

kniha-kameny-zmizelychAutor: TZ, red

Ikar vydal Hodnou sestru, nový román Sally Hepworthové

16. ledna 2022 ve 13:28

Jednou z knižních novinek nakladatelství Ikar je Hodná sestra, nový román od autorky bestsellerů Rodina odvedle a Tchyně Sally Hepworthové.

Frank Schätzing: Zachraňme naši planetu!

11. ledna 2022 v 06:34

Změna klimatu na Zemi je krizí lidstva.  A kdo jiný ji může řešit než lidstvo samo, tedy politika, věda, společnost a každý jednotlivec? Zvládneme to jedině společně – ještě nikdy jsme neměli k dispozici takové úžasné možnosti a nebyli schopnější jednat globálně.

Julie Clark: Otec neznámý

14. prosince 2021 v 08:19

Svět genetičky Paige Robsonové se otřásá v základech. Její osmiletý syn Miles se snaží zapadnout v nové škole a začíná se ptát na svého biologického otce. Paigein pečlivě budovaný život se pomalu hroutí, protože pravda o Milesově otci by mohla zničit vše, co pro ni dosud...

Vánoční tipy: Nakladatelství Familium představilo novinky

12. prosince 2021 ve 21:48

Nakladatelství Familium Moniky Kopřivové přichází s vánočními tipy. Patří mezi ně Můj atlas zvířat a rostlin, Velký rodinný kalendář 2022 a také rodinná hra Kouzlo Vánoc.    

Angličtina pro lamy 3

7. prosince 2021 v 07:28

Pokračování populární řady Angličtina pro lamy. Kniha může oslovit nejen věčné začátečníky, ale i studenty, kteří mají potíže s tradičními učebnicemi nebo si prostě chtějí něco ujasnit.

Branky, body, kokoti: V knižním zpracování vyšla populární satirická relace

5. prosince 2021 v 08:03 | Aktualizováno 14. prosince 2021, 21:07

Právě vyšla v knižním zpracování populární satirická relace Branky, body, kokoti. Padesát osm dílů formátu feminist news a několik bonusů v podobě aktualizačních poznámek a vyčerpávajícího rozhovoru o tom, co trápí ženské duše dneška.       

Joy Ellis: Čtvrtý přítel

30. listopadu 2021 v 05:28

Detektiv Carter McLean jako jediný přežil havárii letadla, při níž zahynuli jeho čtyři nejlepší přátelé. Vrací se do práce, ale trápí ho výčitky svědomí a hrůzné vzpomínky. Proto se pro každého ze svých přátel rozhodne dokončit něco, co nechali nedokončené.

Shari Lapena: Manželé odvedle

29. listopadu 2021 v 11:51

Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme...

Žena filmového kritika: Den zúčtování

11. listopadu 2021 v 08:57

Žena filmového kritika – Den zúčtování je již druhým knižním souborem textů od autorky, která zůstává stále v utajení, přesto svými deníkovými záznamy a postřehy baví mnoho čtenářů – nejen knih, ale především svého úspěšného blogu

Další články
Nahoru