dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Knihovna na Vinohradech má nový Sál Boženy Němcové
Křest Sálu Boženy Němcové v Knihovně na Vinohradech. Foto: P2

Knihovna na Vinohradech má nový Sál Boženy Němcové

V Knihovně na Vinohradech, kterou zřizuje Městská část Praha 2, byl dnes slavnostně otevřen Sál Boženy Němcové.

Sál bude k dispozici pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, besed pro děti i kurzům pro seniory.

Novým prostorám požehnal otec Jakub Berka z farnosti sv. Ludmily. Z díla spisovatelky pak četly herečky Divadla na Vinohradech Simona Postlerová a Tereza Císařová, režisér Vlastimil Venclík a zástupci radnice městské části Praha 2 – starostka Jana Černochová, místostarostka Alexandra Udženija, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a radní Michal Zuna.

„Jsem ráda, že sál je dalším místem v Praze 2, kde je uctěna památka této spisovatelky, která měla k naší městské části vazbu. Vždyť zde i napsala slavné dílo Babička. Na dvojce máme ulici Boženy Němcové, dvě pamětní desky a na vyšehradském hřbitově je spisovatelka pohřbena,“ uvedla starostka Jana Černochová.


Knihkupectví jsou uzavřena, čtenáři si mohou zakoupit novinky na internetu

6. dubna 2020 ve 12:12

Kamenná knihkupectví jsou stejně jako mnoho dalších obchodů až do odvolání uzavřená. Nové knížky ale nepřestávají vycházet a i když se z pomyslného „trezoru" zatím nemohou dostat na knihkupecké pulty, zájemci si je mohou kouit již nyní.   

V povídkách ze Svrabové čtvrti popisuje František R. Kraus zmizelý svět židovské Prahy

2. dubna 2020 v 09:30

Nakladatelství Cattacan vydalo knihu F. R. Krause Povídky ze Svrabové čtvrti, která popisuje zmizelý svět židovské Prahy. Spisovatel, novinář a rozhlasový redaktor je dosud u nás neprávem polozapomenutou významnou osobností meziválečného literárního „Pražského kruhu“ a zřejmě prvním autorem na...

Výstavy Prahy 8 si prohlédnete virtuálně

1. dubna 2020 v 07:16

Výstavy, pořádané na Libeňském zámku nebo v budově úřadu Prahy 8 v tzv. Bílém domě, budou brzy k vidění i z pohodlí domova. Radnice Prahy 8 připravuje Virtuální Galerii 8, která nabídne prohlídky výstav.

Kultura v Praze 1 ONLINE chce podpořit umělce, galerie či divadla

31. března 2020 v 16:11

První městská část na svém oficiálním portálu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak podpořit umělce, galerie či divadla a zároveň lidem domů přinést hezký kulturní zážitek. První městská část o tom informovala v tiskové zprávě. 

Švandovo divadlo ruší představení

12. března 2020 v 09:41

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ruší divadlo do neděle 15. března všechna představení – ve velkém sále i ve studiu.

Další články
Nahoru