dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Knihovna na Pohořelci se přestěhovala, získala i krásnou zahradu

Dům U Šliků na Pohořelci, kde dlouhá léta sídlila mateřská škola a posléze ubytovna řádových sester, prošel rekonstrukcí a od pondělí slouží občanům z okolí jako pobočka Městské knihovny v Praze.

Pobočka Městské knihovny na Pohořelci, která příští rok oslaví 110. výročí založení, a u jejíhož otevření v roce 1905 byl básník a ředitel pražské knihovny Antonín Sova, získala k novým krásným prostorům i nádhernou zahradu. Obojí zrekonstruovala Městská část Praha 1, která rovněž financuje provoz pobočky.

U slavnostního otevření nových prostorů pobočky na Pohořelci byl i následovník Antonína Sovy, nynější ředitel Městské knihovny Praha Tomáš Řehák, který vyzdvihl úlohu komunitního centra, kterou knihovna pro své okolí plní.

Novou chloubou knihovny na Hradčanech je díky radnici v Praze 1 i zahrada, která, podle 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniela Hodka, prošla rozsáhlou revitalizací a získala nové záhony, květiny, trávník, chodník, zídku, lavičky i stromy.

Pohořelecká knihovna je otevřena od pondělí do čtvrtka, vždy od 12 do 17 hodin. Kromě knížek, časopisů a internetu nabízí i zajímavé akce.


Další články
Nahoru