Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Knihovna na Pohořelci opět získala finanční podporu od Prahy 1
V knihovně na Pohořelci se občas konají i výstavy, jako například v roce 2018 akce Barvy básní. Foto: stryncl.cz

Knihovna na Pohořelci opět získala finanční podporu od Prahy 1

I v letošním roce odsouhlasila radnice Prahy 1 poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu v Praze, pobočku Hradčany. Finanční podpora je ve výši půl milionu korun na tento rok. Městská část o tom Informovala v tiskové zprávě. 

„Naše městská část každoročně přispívá na fungování pobočky Městské knihovny na Pohořelci částkou ve výši 500 000 korun. Pobočku podporujeme již od roku 2008, což vnímáme jako podporu literatury a lásky ke knihám, ale i jako podporu místního komunitního života,“ okomentoval poskytnutí účelové dotace starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Knihovna, která byla založena již v roce 1905 jako první pobočka Městské knihovny v Praze, zajišťuje samoobslužné půjčování i vracení knih. Podle Hejmy je významným místem setkávání a místního komunitního života.

Zájemci se zde mohou zúčastnit kulturních akcí, jako jsou například besedy, vernisáže nebo přednášky.

Mezi oblíbené a navštěvované akce patřily v loňském roce křty knih a setkání s autory, které bývají doplněné hudebním vystoupením i projekcí.

Kulturním a vzdělávacím pořadům pro dospělé včetně seniorů jsou vyhrazeny středeční podvečery od 17:17 hodin. V případě větší nabídky pořadů se akce konají také v úterý nebo ve čtvrtek ve stejný čas.

„Oblibě se těší také tvořivé dílny Dagmar Volencové, které probíhají jednou až dvakrát do měsíce po celý školní rok. K oblíbeným technikám patří práce s papírem, plstění za sucha a šití dekorativních předmětů z plsti. Knihovna zve k návštěvě do knihovny také děti z blízkých mateřských škol,“ sdělil Bidlo.


Autor: puc

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

Včera ve 13:21

Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. Uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. 

Divadlo Viola slaví šedesátou sezonu, v září uvede vzpomínkový večer Téma Macháček

Včera v 08:12

Divadlo Viola v září vstoupí do 60. sezony. Součástí oslav bude několik speciálních programů, z nichž první se odehraje 25. září od 20 hodin pod názvem Téma Macháček.

Film Planeta Praha vstoupil do kin

7. srpna 2022 v 09:21

Nečekanou pestrost pražské přírody představí film Planeta Praha, který do českých kin vstoupil 4. srpna. Diváci ve filmu uvidí více než padesát živočišných a rostlinných druhů, které se perou o své místo v zástavbě hlavního města. Filmaři je sledovali celkem dva roky ve všech ročních obdobích....

V Prádelně je možné až do konce srpna vidět „Třináctku” Ladislava Hojného

6. srpna 2022 v 18:15

Ani o letních měsících není přerušen výstavní program Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Minulý týden v pátek se uskutečnila vernisáž výstavy kreseb akademického malíře Ladislava Hojného, kterou budou mít návštěvníci možnost zhlédnout až do konce srpna. Informoval...

Světová architektura v zahradě Rothmayerovy vily

4. srpna 2022 v 06:16

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily na téma Světová architektura. Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou...

Kinobus bude hrát v parku u Chodovské tvrze

2. srpna 2022 ve 20:22

Praha 11 bude pořádat ve spolupráci s dopravním podnikem v parku u Chodovské tvrze od 22. do 25. srpna projekci čtyř filmů. Promítání začíná po setmění v cca 21:45 hodin, podle aktuálních podmínek. Vstup je zdarma.

Výstava: Soutěžní návrhy Památníku Ferdinanda Peroutky

1. srpna 2022 ve 22:25

Výstavu soutěžních návrhů na památník Ferdinanda Peroutky najdete v parku Portheimka v Praze 5.

Palaye Royale se vrací do Prahy

31. července 2022 v 07:22

Rockeři Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací 12. srpna do pražské Malé sportovní haly, aby opět potěšili fanoušky svými hity jako „Dying In A Hot Tub“ nebo „Lonely“, ale i novými hity z připravovaného alba „Fever Dream“, které je plánováno na 28. října tohoto...

Folková Folimanka

28. července 2022 v 10:23

Letní podvečer plný folkové muziky na Folimance v neděli 14. srpna. Vystoupí cimbalistka Zuzana Lapčíková a skupiny Kranz Akustic a Domácí výroba.

Festival performance a videoartu

27. července 2022 ve 22:34

Náplavka na Hořejším nábřeží a dalších více jak 20 lokací v Praze se od 15. do 19. září stanou dějištěm mezinárodního festivalu performance a video artu Re-connect Art, pořádaném Nadací Prague Biennale. 

Vysočanská nokturna v srpnu

27. července 2022 v 15:26

Čtvrteční hudební podvečery v parku Zahrádky v Praze 9 vždy od 18 hodin. Pořádá je městská část Praha 9 zdarma.

Další články
Nahoru