Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Knihovna na Pohořelci opět získala finanční podporu od Prahy 1
V knihovně na Pohořelci se občas konají i výstavy, jako například v roce 2018 akce Barvy básní. Foto: stryncl.cz

Knihovna na Pohořelci opět získala finanční podporu od Prahy 1

I v letošním roce odsouhlasila radnice Prahy 1 poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu v Praze, pobočku Hradčany. Finanční podpora je ve výši půl milionu korun na tento rok. Městská část o tom Informovala v tiskové zprávě. 

„Naše městská část každoročně přispívá na fungování pobočky Městské knihovny na Pohořelci částkou ve výši 500 000 korun. Pobočku podporujeme již od roku 2008, což vnímáme jako podporu literatury a lásky ke knihám, ale i jako podporu místního komunitního života,“ okomentoval poskytnutí účelové dotace starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Knihovna, která byla založena již v roce 1905 jako první pobočka Městské knihovny v Praze, zajišťuje samoobslužné půjčování i vracení knih. Podle Hejmy je významným místem setkávání a místního komunitního života.

Zájemci se zde mohou zúčastnit kulturních akcí, jako jsou například besedy, vernisáže nebo přednášky.

Mezi oblíbené a navštěvované akce patřily v loňském roce křty knih a setkání s autory, které bývají doplněné hudebním vystoupením i projekcí.

Kulturním a vzdělávacím pořadům pro dospělé včetně seniorů jsou vyhrazeny středeční podvečery od 17:17 hodin. V případě větší nabídky pořadů se akce konají také v úterý nebo ve čtvrtek ve stejný čas.

„Oblibě se těší také tvořivé dílny Dagmar Volencové, které probíhají jednou až dvakrát do měsíce po celý školní rok. K oblíbeným technikám patří práce s papírem, plstění za sucha a šití dekorativních předmětů z plsti. Knihovna zve k návštěvě do knihovny také děti z blízkých mateřských škol,“ sdělil Bidlo.


Autor: puc

Vernisáž výstavy Město

Včera v 19:11

Praha 1 zve na vernisáž výstavy Město autorů Michaela Třeštíka, Norberta Tapperta a Petra Holuba.  Vernisáž proběhne v Galerii 1 ve čtvrtek 2. února od 18 hodin. Výstava bude probíhat do 25. února.

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka

22. ledna 2023 v 07:56

Mala a její kočka je název příběhu dvanáctileté židovské dívky a její čtyřnohé přítelkyně z pera polské autorky Maly Kacenbergové. Knihu vydává nakladatelství Ikar.

Pohádková neděle: Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

19. ledna 2023 ve 12:53

Divadlo Andromeda zve děti v neděli 22. ledna na pohádku.

Přehlídka monster v divadle DISK aneb konec se blíží

18. ledna 2023 v 09:14

Divadlo DISK uvede čtvrtou inscenaci studentů absolventského ročníku katedry činoherního divadla DAMU Soumrak monster: Zrození apokalypsy premiérou 27. ledna 2023. Komplexní inscenační projekt představí dvě hry v jeden večer. Dvojitá dávka ostré společenské kritiky současného německého dramatika...

Zelená města budoucnosti představí výstava

17. ledna 2023 v 18:32

Studentky a studenti nizozemského architekta a urbanisty Winyho Maase z ateliéru MVRDV, který v akademickém roce 2022/2023 působí jako hostující profesor na Fakultě architektury ČVUT, představí své práce na výstavě Biotopia. Jak by mohla vypadat velká města budoucnosti, jejichž infrastrukturu...

Další články
Nahoru