dnes
Úterý - mlha
12°C
zítra
Středa - polojasno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Pražská kultura

Knihovna má otevřeno, některé akce budou online

Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a omezení služeb knihovny od pondělí 12. října z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.  

Zrušeny jsou všechny kulturní a vzdělávací akce až do konce října, a to jak přímo v pobočkách, tak i v sálech Ústřední knihovny. „Rádi bychom alespoň část z nich přesunuli do online prostředí, a to živě i ze záznamu. Zakoupené vstupenky bude samozřejmě možné vrátit,“ říká Lenka Hanzlíková, tisková mluvčí MKP.

Přestože má knihovna otevřeno, platí v ní určitá omezení. „Prosíme návštěvníky, aby při návštěvě knihovny dodržovali základní pravidlo tří R: Rouška – Ruce – Rozestupy a nezdržovali se v knihovně déle, než je nezbytně nutné,“ říká Hanzlíková.

Návštěva knihovny se dá urychlit rezervováním titulů na webu www.mlp.cz a vyzvednutím již připravených knih. Služba rezervace je placená, za každou splněnou rezervaci je na čtenářské konto zaúčtováno 10 korun. Knihovna vítá bezhotovostní platby, ať už kartou, online nebo zálohou složenou na čtenářské konto.

Vzhledem k situaci dochází k významnému omezení pobytových služeb. Proto bude od pondělí 12. října po dobu platnosti mimořádných opatření uzavřena Dílna Ústřední knihovny a další klubovny napříč celou sítí (Zahradní Město, Malešice, Dittrichova, Záhřebská).

Knihy se půjčují na prodlouženou výpůjční dobu pěti týdnů s možností prodloužení na dvojnásobek.

Na dálku prostřednictvím telefonu (222 113 555), e-mailu (knihovna@mlp.cz) nebo Facebooku (www.facebook.com/knihovna) je možné nejen požádat o prodloužení výpůjček, ale třeba také o radu, jak si stáhnout e-knihu nebo najít zdroje pro seminární práci.
Knihovna nabízí ke stažení velký výběr e-knih.


Desátý ročník Knihománie startuje 21. října

Dnes v 07:25

Knihománie je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách. Letošní nabídka 10. ročníku přináší 26 novinek od 18 nakladatelů. Z nich si mohou čtenáři vybírat od 21. října...

Charlie Gallagher: Sleduje tě

17. října 2020 v 11:21

V kontejneru na odlehlém místě leží tělo mladé ženy. Vrah ji pozoruje přes kameru. Rád obdivuje své dílo. Sleduje její umírání. Jenže ona není mrtvá. Pachatel se tedy vrátí, aby svou práci dokončil. Ale musí být opatrný. Nesmí pospíchat. Spěch je špatný rádce.

Andrew Mayne: Temný vzorec

16. října 2020 v 07:56

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat...

Lesley Kara: Kdo o tom ví

15. října 2020 v 07:50

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své...

Praha 5 si výstavou připomene třicet let fungování Nemocnice Na Homolce

13. října 2020 v 16:23

Před třiceti lety byla Nemocnice Na Homolce zřízena jako státní příspěvková organizace. Stalo se tak 25. listopadu 1990. Ohlédnutí za třemi dekádami úspěšného provozu nemocnice představí výstava, která bude od 15. do 29. října probíhat na prostranství před kostelem sv. Václava na...

Koncert Světlo pro Světlušku bude letos opatřen i živým audiopopisem

13. října 2020 v 10:41

Benefiční koncert Světlo pro Světlušku, který se bude vysílat 17. října z Pražské křižovatky, se nese v duchu motta „To budete koukat“, a dává tak tušit mnoho změn. Pro zrakově postižené diváky bude přenos vůbec poprvé opatřen živým audiopopisem. Kromě tradičního vysílání na ČT1 a ČRo Radiožurnál...

Knihovna má otevřeno, některé akce budou online

12. října 2020 v 08:02

Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a omezení služeb knihovny od pondělí 12. října z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.  

Výstava: Salon výtvarníků

9. října 2020 v 07:21

Praha 8 zve na XVI. ročník výstavy Salon výtvarníků do Grabovy vily.

Praha 15: Koncert v Loop Jazz klubu

7. října 2020 v 10:20

Koncert se koná ve čtvrtek 8. října od 20 hodin.

Pozvání do Galerie 9

7. října 2020 v 08:13

Malý formát – spolek sochařů České republiky vystavuje v Galerie 9 od úterý 13. října do čtvrtka 29. října.

Mládí nevyprchej. Show Jitky Asterové a Hanky Čížkové

6. října 2020 v 18:37

Humorné vyprávění peprných historek ze soukromí hvězd, o životě, o láskách a o tom, jak si udržet mládí.

Další články
Nahoru