Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Knihovna má otevřeno, některé akce budou online

Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a omezení služeb knihovny od pondělí 12. října z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.  

Zrušeny jsou všechny kulturní a vzdělávací akce až do konce října, a to jak přímo v pobočkách, tak i v sálech Ústřední knihovny. „Rádi bychom alespoň část z nich přesunuli do online prostředí, a to živě i ze záznamu. Zakoupené vstupenky bude samozřejmě možné vrátit,“ říká Lenka Hanzlíková, tisková mluvčí MKP.

Přestože má knihovna otevřeno, platí v ní určitá omezení. „Prosíme návštěvníky, aby při návštěvě knihovny dodržovali základní pravidlo tří R: Rouška – Ruce – Rozestupy a nezdržovali se v knihovně déle, než je nezbytně nutné,“ říká Hanzlíková.

Návštěva knihovny se dá urychlit rezervováním titulů na webu www.mlp.cz a vyzvednutím již připravených knih. Služba rezervace je placená, za každou splněnou rezervaci je na čtenářské konto zaúčtováno 10 korun. Knihovna vítá bezhotovostní platby, ať už kartou, online nebo zálohou složenou na čtenářské konto.

Vzhledem k situaci dochází k významnému omezení pobytových služeb. Proto bude od pondělí 12. října po dobu platnosti mimořádných opatření uzavřena Dílna Ústřední knihovny a další klubovny napříč celou sítí (Zahradní Město, Malešice, Dittrichova, Záhřebská).

Knihy se půjčují na prodlouženou výpůjční dobu pěti týdnů s možností prodloužení na dvojnásobek.

Na dálku prostřednictvím telefonu (222 113 555), e-mailu (knihovna@mlp.cz) nebo Facebooku (www.facebook.com/knihovna) je možné nejen požádat o prodloužení výpůjček, ale třeba také o radu, jak si stáhnout e-knihu nebo najít zdroje pro seminární práci.
Knihovna nabízí ke stažení velký výběr e-knih.


Coben Harlan: Cizinec

22. ledna 2021 v 11:46

Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace,...

Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

19. ledna 2021 v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Národní technické muzeum připomene osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

8. ledna 2021 v 18:34

Dnes, 8. ledna 2021, si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum...

Gardnerová Lisa: Hledej mě

6. ledna 2021 v 11:22

Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající – šestnáctiletá dívka – zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého?

Osobnosti Prahy 2 a výročí v lednu 2021

5. ledna 2021 v 10:17

Jiří Dienstbier, Jaroslav Seifert, Jiří Cieslar, Jan Palach, Milan „Mejla“ Hlavsa a mnozí další. Osobnosti Prahy 2, které v měsíci lednu mají výročí.

Další články
Nahoru