
Kniha Život patnáctky byla pokřtěna, originálním způsobem vzdává hold Praze 15
11. září 2018 12:34
Kniha je pojata především jako soubor rozhovorů s pestrou škálou lidí, kteří hovoří o svém vztahu k Praze 15, zkušenostmi s životem či působením v této městské části a vyjadřují se také k současnému starostovi Milanu Wenzlovi.
Slavnostního odpoledne se kromě něj zúčastnil i vydavatel knihy, autoři publikace, dále lidé, kteří jsou v ní zpovídáni a řada dalších hostů. Nechyběly ani známé osobnosti. Třeba bývalí fotbalisté Antonín Panenka a Karol Dobiáš.
„Milana Wenzla znám už roky, rád jsem knihu obohatil svými slovy,“ řekl při křtu Dobiáš. „Kniha má i svůj společenský význam. Přináší čtivý přehled, jak se žije na Praze 15,“ podotknul Panenka, kterému je v díle věnováno pár stránek.
Při křtu vystoupila i hlavní autorka, publicistka Simona Fořtová. „Mým původním záměrem knihy bylo přinést jistou ,kuchařku´, která ukáže, jak lze dobře vést městskou část. Pan starosta Wenzl ale tento záměr posunul dál, když mi poradil, ať se ptám lidí, kteří se aktivní zapojují do veřejného života na patnáctce, jak se jim tu žije. Jsem za to moc ráda, díky rozhovorům jsem poznala mnoho zajímavých mužů a žen. Věřím, že to bude pro čtenáře zajímavé počtení,“ uvedla Fořtová.
Kniha Život patnáctky je už ve volném prodeji. Koupit si ji můžete například zde: www.kosmas.cz/knihy/248813/zivot-patnactky/