dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Kňažko v masce Žida, Shylock se i letos vrací na Jezerku
Milan Kňažko jako Shylock. Foto: I. Kahun

Kňažko v masce Žida, Shylock se i letos vrací na Jezerku

První letošní představení hry Shylock v podání charismatického herce Milana Kňažka bude v pražském Divadle Na Jezerce ve znamení dvou sedmnáctek. Inscenace v režii Radka Balaše bude mít totiž přesně 17. ledna 17. reprízu. 

Hru Shylock napsal Kanaďan Mark Leiren-Young před  dvaceti lety. Za tu dobu doslova obletěla svět a hrála se na mnoha kanadských, amerických i evropských jevištích. 

„Rádi bychom touto hrou zdůraznili naše odhodlání bránit svobodu a demokracii. Hra je namířena proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti, což jsou dvě věci, které v současné době negativně ovlivňují světové dění . Svým způsobem bourají přesně ty hodnoty, ke kterým jsem se tak dlouho upínali a toužili po nich, když jsme žili v totalitním režimu a snili o západním světě. A teď, když  k západu patříme, přehnaná politická korektnost Evropu téměř bourá. Mám obavu, abychom nepřišli o svou svobodu, kterou považuju za jednu z nejcennějších věcí, jaké člověk může mít,” říká  principál a herec Jan Hrušínský.

Více informací je na www.divadlonajezerce.cz.


Další články
Nahoru