dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražské krimi

Kmetiněvský vrah si má odpykat tři roky za loupežné přepadení

Mladíka, který jako nezletilý zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku z Kmetiněvsi, dnes poslal Obvodní soud pro Prahu 9 do vězení za loupežné přepadení. Odpykat si má tři roky, jeho údajný komplic Tomáš Stejskal o rok a půl více. Verdikt není pravomocný, oba obžalovaní se proti němu odvolali.

Kmetiněvský vrah, kterému je nyní 23 let, byl po opuštění diagnostického ústavu odsouzen již několikrát, vždy ale pouze k podmíněnému trestu. V rejstříku trestů má zapsané výtržnictví, ohrožení pod vlivem návykové látky a krádež s porušováním domovní svobody.

Znalkyně z oboru psychiatrie u soudu při předchozím jednání uvedla, že u mladíka je vysoká pravděpodobnost opakování trestné činnosti. Upozornila na to, že jde o psychopatickou osobnost s trvalou vadou neovlivnitelnou medicínskými prostředky, a navrhla ho proto umístit do detenčního ústavu. Soud se s ní však neztotožnil.

Kmetiněvská vražda se stala na Nový rok 2004, pachateli tehdy bylo necelých 13 let. Svou třináctiletou spolužačku ubodal a následně znásilnil mezi Kmetiněvsí a Hospozínem nedaleko Velvar. Až devět měsíců po činu jej usvědčily výsledky testů DNA.

Znalecké posudky u něj potvrdily rozsáhlou duševní a sexuální poruchu. Podle lékařů si vraždu do posledního detailu naplánoval. Pachatel tehdy putoval do ochranné léčby ve výchovném ústavu, ze kterého jako dospělý odešel v lednu 2010. Panovaly obavy, že by svůj čin mohl zopakovat.

Tehdejší výzvu kmětiněveského starosty Luďka Kvapila k přijetí zákona, podle kterého by dětští pachatelé brutálních vražd byli doživotně pod dohledem úřadů, podepsalo zhruba 400 000 lidí, napsala ČTK.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru