dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražský život

Kmeny boří fádnost pražských ulic

Specialitou 13. ročníku Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, který probíhá do 28. června v centru Prahy, je doprovodná výstava Kmeny, která se odehrává ve veřejném prostoru.

Z Náprstkova muzea vyrážejí po celou dobu konání PQ´15 Kmeny – maskované bytosti, které se pokouší na svých cestách po ulicích, v metru či v supermarketu splynout s realitou všedních dní.

90 skupin maskovaných studentů i profesionálů projde skrze centrum Prahy, kde bude čelit běžnosti městského prostoru. Můžete se k nim přidat i vy! Nenechte si ujít ani speciální projekt umělecké skupiny Handa Gote, která v Náprstkově muzeu vybudovala chatu a dává příchozím možnost naplno proniknout do tajů trampování.

Sedmkrát denně vychází z Náprstkova muzea kostýmované skupiny, které prochází centrem města, svezou se metrem, nakoupí v supermarketu a na závěr zakončí svou cestu krátkým vystoupením v parku Kampa. V ulicích Prahy můžete potkat neobvyklé hrdiny, modelky na nezvykle vysokých podpatcích, přestárlé supermany či představitele říše zvířat. V denním programu na webových stránkách www.pq.cz si můžete naplánovat, s kterým Kmenem byste se chtěli setkat.

Například ve středu v 17.00 se můžete setkat s  projektem He War, který navrhla francouzsko-marocká umělkyně Majida Khattari. Ve výloze Pietro Filipi na Národní třídě uvidíte v pátek 26. června v 16.00 performance Říše zvířat ze stejnojmenného představení Kamily Polívkové ze Studia Hrdinů. V sobotu 27. června a v neděli 28. června v 17.00 se vydají do ulic velkoměsta Modří unavení hrdinové Massimo Furlana v podání seniorů z centra Elpida. Na poslední den konání Pražského Quadriennale si připravila Kateřina Štefková speciální dětský kmen Luxury, který se vypraví z Náprstkova muzea v 17.15.

Součástí doprovodného programu experimentální výstavy Kmeny v Náprstkově muzeu je výstava skupiny Handa Gote nazvaná Chata věnující se fenoménu trampování. Členové umělecké skupiny Handa Gote jsou každý den po celou dobu konání PQ 2015 přítomní, a to nejen prostřednictvím výstavy fotografií Martina Vosáhla a objektů, tak i fyzicky. V chatě se scházejí, připravují nové představení a odpovídají na otázky zvědavých kolemjdoucích. V chatě proběhne v úterý 23. června v 17.30 a ve středu 24. června ve 20.00 představení sousedského loutkového divadla Safírová hlava. Chata tak bude po celou dobu PQ žít svým životem, workshopy, výstavou či prostým shromážděním kamarádů.

Více informací o jednotlivých částech programu se dozvíte na www.pq.cz.


Další články
Nahoru