Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kluziště v Praze postupně zahajují svůj provoz
Kluziště u Metropole Zličín. Foto: archiv

Kluziště v Praze postupně zahajují svůj provoz

Bruslařská sezona v Praze odstartovala. Zatím v hlavním městě otevřelo například kluziště na střeše obchodního domu Nový Smíchov, v Karlíně a také uvnitř fontány na Střížkově. Všechny ledové plochy od organizátorů Kluziště Praha budou v provozu až do února. Podívejte se, kde konkrétně si můžete zabruslit.

Pořadatelé si letos pro nadšence zimních sportů připravili řadu novinek. „Každý rok chceme návštěvníkům přinést něco originálního, aby si mohli vyzkoušet bruslení na nových místech, kde to není úplně obvyklé. Proto jsme otevřeli kluziště na střeše OC Nový Smíchov nebo uvnitř fontány na Střížkově. Jedná se o unikát v rámci celé republiky, žádné jiné takto kulaté kluziště v Česku nenajdete,“ říká Vít Bouše, organizátor projektu Kluziště Praha. 

Karlín, Smíchov nebo Vypich 

A kde všude si můžete zabruslit? Nejatraktivnějším místem je už zmiňovaná střecha OC Nový Smíchov, kde se můžete těšit na vyhřátý stan s občerstvením a nejrůznějšími koktejly. Stejně jako na ostatních ledových plochách můžete i na terase využít půjčovnu bruslí nebo si celé kluziště zarezervovat pro soukromou akci. 

Kluziště na Střížkově nezaujme pouze svým tvarem, ale také blízkým bistrem s bohatým občerstvením a vyhřívaným stanem, kde si můžete odpočinout od bruslení. Kromě toho budou v Praze otevřená kluziště na Vypichu, v Karlíně, u Metropole Zličín, ve Vysočanech nebo na Smíchovském nábřeží a v dalších lokalitách.

U vybraných kluzišť budou probíhat pravidelné akce, lekce bruslení pro děti a další doprovodný program. Školy a školky si mohou ledové plochy rezervovat během dopoledních hodin zcela zdarma. Většinu kluzišť si můžete pronajmout i pro soukromé akce, jako například firemní večírek, teambuilding, oslavu nebo například hobby hokej. Na všech ledových plochách lze využít kartu Multisport nebo Flexi pas. Aktuální informace o jednotlivých kluzištích najdete na stránkách www.kluzistepraha.cz

Termíny otevření konkrétních kluzišť: 

OTEVŘENO – Terasa Smíchov

OTEVŘENO – River Rink Karlín

OTEVŘENO – Fontána Střížkov

OTEVŘENO –  Kluziště Zličín – U Metropole

OTEVŘENO – Ice Arena Černý Most

OTEVŘENO – Kluziště Vypich

OTEVŘENO – Kluziště Zahrádky

1. 12. – Kluziště Letná

2. 12. – Smíchovské nábřeží


Autor: red

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Dnes ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Dnes ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Dnes v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Dnes v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Dnes v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Dnes v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

Včera v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

Včera v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

Včera ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru