Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kluziště pro veřejnost začalo fungovat u školy Na Smetance
Své umění v rámci doprovodného programu předvedla Vanessa Antoškiva, sportovkyně krasobruslařského oddílu USK Praha. Foto: P2

Kluziště pro veřejnost začalo fungovat u školy Na Smetance

Dětem i široké veřejnosti se dnes otevřelo kluziště v areálu ZŠ a MŠ Na Smetance. Další veřejně přístupná ledová plocha na území Prahy 2 začne brzy fungovat v Havlíčkových sadech. 

Veřejné kluziště vzniklo v místě nedávno otevřeného multifunkčního hřiště. Lední plochu budou moci využívat nejen děti ze základních a mateřských škol v Praze 2, ale i široká veřejnost, které bude areál k dispozici podle vývoje počasí až do 23. února 2020.

Otevírací doba kluziště je každý den od 9 do 20 hodin, mimo 24. a 31. prosince (provozní doba od 9 do 15 hodin) s tím, že po setmění je ledová plocha i zázemí kluziště osvětleno. Na místě funguje půjčovna sportovního vybavení a občerstvení.

Provoz kluziště byl slavnostně zahájen starostkou Prahy 2 Janou Černochovou, která si led osobně vyzkoušela. „Konečně i my na Praze 2, stejně jako mnohé další městské části, můžeme dopřát našim dětem a občanům sportovní vyžití i během zimního období. Pevně věřím, že této možnosti využijí nejen školáci z blízkého okolí, ale i široká veřejnost, kterým podobná služba na dvojce chyběla,“ uvedla. „Přijďte si zabruslit už v předvánočním čase. Toto hřiště je dobře dostupné MHD,“ dodala.

Své umění v rámci doprovodného programu předvedly sestry Laura a Vanessa Antoškiva, žákyně 1. a 3. třídy ZŠ Na Smetance a sportovkyně krasobruslařského oddílu USK Praha.

 

 


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru