Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kluziště Na Františku bude mít novou technologii, Praha 1 vybrala dodavatele
Kluziště na Františku hostí během sezony různé akce pro rodiny a děti. Foto: Facebook

Kluziště Na Františku bude mít novou technologii, Praha 1 vybrala dodavatele

První městská část na konci června vybrala nového dodavatele technologií pro mobilní chladící zařízení na ledovou plochu Na Františku. Zakázka byla přidělena společnosti ENERGO CHOCEŇ, která předložila ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

„Výběr nového dodavatele je dalším krokem k zajištění kvalitního a bezpečného provozu ledové plochy Na Františku. Po důkladném vyhodnocení nabídek jsme vybrali společnost ENERGO CHOCEŇ, která splnila všechny naše požadavky. Jsem ráda, že vyhrála česká firma s více než stoletou tradicí, která zaručuje jak kvalitu výrobků, tak servisu,“ uvedla místostarostka pro životní prostředí Kateřina Klasnová (Rezidenti 1).

Nové mobilní chladící zařízení je podle ní navrženo s ohledem na bezpečnost a energetickou úspornost, což přispěje k dlouhodobé udržitelnosti tohoto sportovního zařízení.

Mobilní chladící zařízení bude instalováno do konce letošního října 2024, přičemž s otevřením ledové plochy na bruslení se počítá, v závislosti na počasí, zhruba od poloviny listopadu.


Autor: red

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru