Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kluci sobě: Ztracený čtyřletý chlapeček hledal pomoc u jedenáctiletého
Na místo dorazila policejní hlídka, dítě se mezitím matka odvedla. Ilustrační foto: archiv

Kluci sobě: Ztracený čtyřletý chlapeček hledal pomoc u jedenáctiletého

V úterý 3. května kolem šestnácté hodiny přijali operátoři tísňové linky oznámení od jedenáctiletého chlapce, který na tísňové lince uvedl, že nalezl malého chlapečka, jenž se ztratil mamince a potřeboval by pomoc. Vše nakonec díky duchapřítomnosti nezletilého dopadlo dobře. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Volající se představil jako Honza, který stojí s cizím dítětem. To prý tvrdí, že ztratilo mámu. Jeho přesnou lokalizaci se podařilo policejnímu operátorovi zjistit díky tomu, že hoch nahlásil číslo na štítku lampy, u které stáli.

Každý stožár veřejného osvětlení má totiž v hlavním městě štítek s unikátním šestimístným číslem. „Počkejte, řeknu vám číslo lampy, je to 418929,“ nahlásil chlapec. „Honzíku, dobrá práce,“ reagoval operátor.

Následně slíbil, že oba počkají na policejní hlídku, která obratem na místo vyrazila. Ještě před jejich příjezdem si maminka svého chlapečka u zachránce vyzvedla.

„Jedenáctiletý oznamovatel ale neodešel, zůstal na místě a dle domluvy počkal na policisty. Celou událost, i fakt, že si chlapečka již odvedla maminka, jim odvyprávěl,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: puc

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Další články
Nahoru