Dnes Čtvrtek - jasno 0°C
Zítra Pátek - zatazeno -2°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kluby seniorů přivítal starosta v novém zázemí
Starosta Prahy 13 David Vodrážka (uprostřed) přivítal zástupce klubů pro seniory. Foto: P13

Kluby seniorů přivítal starosta v novém zázemí

Starosta Prahy 13 David Vodrážka včera v nových prostorách přivítal zástupce klubů pro seniory a diskutovali o svých plánech.

„Péče o seniory a s tím spojená přístavba Lukáše je jednou z priorit naší městské části. Nová přístavba navýšila kapacitu bytů a přinesla také nové komfortní zázemí pro kluby, kterých zde působí celkem 10. Všechny zajišťují nenahraditelnou práci, připravují nejrůznější setkání, společné aktivity, oslavy narozenin, výlety a touto cestou všem za jejich práci velmi děkuji. Nabízejí totiž aktivní trávení volného času pro naše dříve narozené sousedy,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Dnes jsme diskutovali o činnosti jednotlivých klubů a možnostech, jak může radnice jejich činnost dále podpořit. Vážím si neuvěřitelného nadšení, se kterým zástupci jednotlivých klubů připravují akce pro své členy a vzájemně se také inspirují.“

Přízemí nového objektu se stalo stabilním a moderně vybaveným zázemím pro kluby seniorů. Ve dvou místnostech mají kluby možnost organizovat společná setkání, oslavy, přednášky nebo vzdělávací kurzy. K dispozici mají také moderní techniku, takže si mohou připravit i filmové večery nebo promítání fotografií ze svých cest.

Klubů pro seniory v městské části působí třináct a jejich členové svými aktivitami dokazují, že je pořád co dělat a umí se bavit i v pokročilém věku. Kluby jsou v městské části velmi populární, členská základna čítá řádově 200 členů a noví zájemci jsou stále vítáni.

Radnice Prahy 13 v září dokončila přístavbu Střediska sociálních služeb Prahy 13 v hodnotě 30,5 milionu korun, která rozšířila kapacitu Střediska sociálních služeb Prahy 13.  

„Přístavba byla zahájena na jaře v roce 2021 a je součástí areálu, ve kterém sídlí Středisko sociálních služeb Prahy 13. Jedná se o výstavbu čtyřpodlažního objektu, kde ve třech podlažích je umístěno deset malometrážních bytů pro seniory a v přízemí se pak nachází dva víceúčelové klubové sály pro setkávání seniorů. Chtěl bych poděkovat vedení městské části za jeho správné rozhodnutí přistavit nové byty v Lukáši. Stejně tak velký dík patří zejména zaměstnancům úřadu MČ, kteří stavbu organizovali a pracovníkům zhotovitele a všem ostatním dodavatelům, kteří všechno postavili. Je skvělé, že se vše postavilo během jednoho roku,“ poděkoval ředitel střediska Jiří Mašek.  


Autor: Cen

Praha 5 pozvala seniory na koncert do Muzea hudby

Dnes v 10:43

V rámci cyklu Andělská matiné se konal koncert pro seniory v Muzeu hudby. Pontes Musici pro posluchače připravili skvosty romantické tvorby pro housle a klavír. Andělsky zahráli Luboš Dudek a Barbora Sejáková na klavír.

Do Retrokavárny za psy

5. prosince 2022 ve 12:09

V Retrokavárně se v úterý 6. prosince se svými canisterapeutickými psy představí Laurencie Kühpastová. Senioři se tak mohou s tímto typem terapie seznámit nejen teoreticky, ale také prakticky.

Pro seniory: Květinový ateliér v KC Zahrada

3. prosince 2022 v 17:59

V úterý 13. prosince od 10 do 12 hodin proběhne v KC Zahrada v Praze 11 Květinový ateliér pro seniory.

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Praha 11: Cyklojízda pro seniorky a seniory

30. listopadu 2022 v 06:39

Jihoměstká sociální pořádá v pondělí 5. prosince již pátou vánoční cyklojízdu pro seniorky a seniory s Mirjou.

Pro seniory Prahy 4: Koncert připomene sametovou revoluci

9. listopadu 2022 v 10:57

Zavzpomínat na sametovou revoluci a zaposlouchat se do hitů té doby můžete v úterý 15. listopadu v Kulturním centru Novodvorská.

Pro seniory: Jak se dělá ZOO

9. listopadu 2022 v 08:10

Vysočanská Véčka pro seniory z Prahy 9 zvou do Divadla Gong.

Pro seniory: Jak se bránit zlodějům a podvodníkům

8. listopadu 2022 v 07:44

Policie ČR připravila pro seniory ve čtvrtek 10. listopadu přednášku, jak se chovat v rizikových situacích. Začíná se v 10 hodin.

Paní Olga Pleskotová slavila stovku, blahopřál i starosta

6. listopadu 2022 v 09:25

Ve čtvrtek 3. listopadu oslavila paní Olga Pleskotová z Domova pro seniory Donovalská v Praze 11 životní jubileum, 100 let.

Paní Marie Lisá oslavila 101 let, blahopřál starosta

25. října 2022 ve 12:49

V Domově pro seniory Háje se 20. října uskutečnilo posezení s klienty, kteří v tomto měsíci slavili významné životní jubileum. Mezi jubilanty patřila i paní Marie Lisá, která 14. října oslavila 101 let.  

Pro seniory Prahy 13: Podzimní floristika

20. října 2022 v 09:10

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.

Legoroboti pro seniory a vnoučata

16. října 2022 v 09:45

Středisko sociálních služeb Praha 1 pořádá v rámci cyklu zážitkových programů pro seniory akci Legoroboti II. Dílna je vhodná po seniorky i seniory, mohou vzít sebou vnoučata. 

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Další články
Nahoru