Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Klub soutěžil o největšího opilce, rekordmankou byla šestnáctiletá dívka
Zákrok v klubu, kde se pořádala soutěž v pití alkoholu. Zdroj foto: Policie ČR

Klub soutěžil o největšího opilce, rekordmankou byla šestnáctiletá dívka

V pátek 13. ledna večer proběhla rozsáhlá policejní kontrola v klubu, který se prezentoval vstupem od šestnácti let. Desítky návštěvníků byly pod vlivem alkoholu. O výsledcích kontroly dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Policisté z obvodního ředitelství Prahy I se v noci z pátka na sobotu zaměřili na klub v Praze 7, kde je zaujala soutěž s názvem Tester party. Jejím principem bylo nadýchat co nejvíce promile alkoholu a vyhrát hlavní cenu, jejíž výherce se vyhlašoval ve dvě hodiny ráno.

„Bezmála třicet policistů a tři jednotky speciální pořádkové jednotky provedli v tomto klubu kontrolu a na jejím konci zjistili devětadvacet mladistvých pod vlivem alkoholu,“ uvedl Hrdina.

Čtrnáct z nich nadýchalo přes jednu promile, ale nechyběly ani hodnoty dosahující bezmála dvou promile alkoholu v dechu. „Absolutní vítězkou naší ,,soutěže´ se stala šestnáctiletá dívka, která nadýchala 2,14 promile a tímto výsledkem se dostala na naprostý vrchol klubové soutěže. Její radost z výhry však nesdíleli její rodiče, kteří si pro ni museli v noci přijet na policejní služebnu,“ sdělil mluvčí.

Policisté každý případ zadokumentovali, informovali Orgán sociálně – právní ochrany dětí a podnapilé mladistvé předali jejich zákonným zástupcům.

„Dalšími potencionálními výherci večera jsou barmani, kteří dětem podávali alkohol a pro ně může být hlavní výhrou v případě odsouzení za trestný čin podání alkoholu dítěti, až jeden rok za mřížemi,“ dodal Richard Hrdina.


Autor: Karel Netolický

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru