Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Klub soutěžil o největšího opilce, rekordmankou byla šestnáctiletá dívka
Zákrok v klubu, kde se pořádala soutěž v pití alkoholu. Zdroj foto: Policie ČR

Klub soutěžil o největšího opilce, rekordmankou byla šestnáctiletá dívka

V pátek 13. ledna večer proběhla rozsáhlá policejní kontrola v klubu, který se prezentoval vstupem od šestnácti let. Desítky návštěvníků byly pod vlivem alkoholu. O výsledcích kontroly dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Policisté z obvodního ředitelství Prahy I se v noci z pátka na sobotu zaměřili na klub v Praze 7, kde je zaujala soutěž s názvem Tester party. Jejím principem bylo nadýchat co nejvíce promile alkoholu a vyhrát hlavní cenu, jejíž výherce se vyhlašoval ve dvě hodiny ráno.

„Bezmála třicet policistů a tři jednotky speciální pořádkové jednotky provedli v tomto klubu kontrolu a na jejím konci zjistili devětadvacet mladistvých pod vlivem alkoholu,“ uvedl Hrdina.

Čtrnáct z nich nadýchalo přes jednu promile, ale nechyběly ani hodnoty dosahující bezmála dvou promile alkoholu v dechu. „Absolutní vítězkou naší ,,soutěže´ se stala šestnáctiletá dívka, která nadýchala 2,14 promile a tímto výsledkem se dostala na naprostý vrchol klubové soutěže. Její radost z výhry však nesdíleli její rodiče, kteří si pro ni museli v noci přijet na policejní služebnu,“ sdělil mluvčí.

Policisté každý případ zadokumentovali, informovali Orgán sociálně – právní ochrany dětí a podnapilé mladistvé předali jejich zákonným zástupcům.

„Dalšími potencionálními výherci večera jsou barmani, kteří dětem podávali alkohol a pro ně může být hlavní výhrou v případě odsouzení za trestný čin podání alkoholu dítěti, až jeden rok za mřížemi,“ dodal Richard Hrdina.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru