dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražský život

Klub pro páry, kdy jeden z dvojice je migrant

V Praze byl založen Klub pro interkulturní páry. Informovala o tom sociální pracovnice ze Sdružení pro integraci a migraci Sylva Hampalová. První schůzka se uskutečnila včera  – v prostorách nad restaurací Lehká hlava (Boršov 2, v Praze 1). Setkání se budou konat s měsíční pravidelností (další jsou plánována na 7. května a 4. června).

Setkání Klubu mají za cíl podpořit migranty a jejich rodinné příslušníky při zvládání situací, specificky souvisejících se skutečností, že se nacházejí v transnacionálním svazku. Náplní setkání v neformálním prostředí je sdílení zkušeností a zážitků, výměna informací, uvolnění emocí, navázání kontaktů.

„Počítáme i s besedami na určitá konkrétní témata, třeba i s přizváním jiného odborníka. Diskuze probíhají v angličtině,“ uvedla v prohlášení Hampalová. Cílovou skupinou jsou partnerské/manželské páry, z nichž jeden je české (ev. slovenské) národnosti a druhý je v ČR migrantem. Setkání se mohou účastnit oba nebo jen jeden z páru. Nejedná se o páry „s problémem“, se vztahovou patologií.


Další články
Nahoru