dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Klub Nezávislých na velké radnici má čtyři členy. Není to konečný počet, tvrdí starosta Zoufalík
Členem klubu Nezávislých v pražském zastupitelstvu je i starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Foto: archiv

Klub Nezávislých na velké radnici má čtyři členy. Není to konečný počet, tvrdí starosta Zoufalík

V pražském zastupitelstvu vznikl nový zastupitelský klub s názvem klub Nezávislých. Klub tvoří jeho předsedkyně Gabriela Kloudová, starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, bývalý náměstek primátora Josef Nosek a zastupitel Ivan Vinš. Všichni čtyři byli v minulosti členy ODS. „Bude nás víc,“ předpovídá Zoufalík.

Bohumil Zoufalík s Ivanem Vinšem byli ze strany vyloučeni poté, kdy se na květnovém jednání zastupitelstva zúčastnili hlasování v rámci odvolávání radních za ODS. Porušili tak dohodu klubu, kdy zbytek schválil stanovisko, že nikdo z ODS hlasovat nebude.

Nosek stranu opustil po říjnovém sněmu pražské ODS. Kloudová odešla už před několika měsíci a v říjnových parlamentních volbách kandidovala za blok Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové. Za Hlavu vzhůru jako lídr v Praze kandidoval i Zoufalík, který přiblížil plány nového klubu.

„Chceme se zapojit do jednání výborů. Rádi bychom kontrolovali děje, které nyní na pražském magistrátu probíhají a ohrožují Pražany. Ať už to je Blanka nebo dění kolem dopravního podniku. Je potřeba také dohlížet na privatizaci bytového fondu,“ uvedl starosta desáté městské části.

„Čistě technicky, díky novému klubu budeme mít konečně stejný přístup k informacím, jako mají ostatní kolegové a kolegyně. Bez klubu je ukotvení zastupitelů složité,“ pokračoval.

Bude mít nový klub Nezávislých v budoucnu více členů? Zdá se, že ano. „Aktuální počet není konečný, bude nás více. Jsme připraveni přivítat další členy, kteří budou mít o vstup do klubu zájem,“ dodal Zoufalík.

V zastupitelstvu hlavního města je nyní i s novým subjektem pět zastupitelských klubů. Nejsilnější je klub TOP 09, který má 26 zastupitelů, druhá ODS jich má 17, ČSSD 14 a komunisté tři. Celkem je v zastupitelstvu 63 zastupitelů.


Autoři: ČTK, Redakce

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru