dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Klub Die Prager Toastmaster pomáhá zlepšit prezentační a komunikační dovednosti v němčině
Klub Die Prager Toastmaster. Foto: archiv

Klub Die Prager Toastmaster pomáhá zlepšit prezentační a komunikační dovednosti v němčině

Baví vás německý jazyk a potřebujete si vylepšit své prezentační dovednosti? Chcete poznat nové kamarády a blýsknout se na poradě, před spolužáky, či na konferenci? V Praze působí unikátní klub Die Prager Toastmaster, kde se každých 14 dní scházejí lidé, kteří v příjemné a uvolněné atmosféře trénují správnou komunikaci a prezentaci před větším počtem lidí.

Německý klub Die Prager Toastmaster je součástí mezinárodní organizace Toastmasters International, která v současnosti působí ve 122 zemích po celém světě a čítá přes 300 tisíc členů. Již od roku 1924 pomáhá organizace Toasmasters International najít lidem v sobě potlačovanou sebejistotu a odstranit strach z vystupování před větším počtem lidí.

„Stát se Toastmastrem je jedna z nejlepších investicí do sebe sama a nabyté zkušenosti mohou lidé využít jak v soukromém, tak i pracovním životě," říká Andreas Fehrens prezident německého klubu Die Prager Toasmaster.

Členové klubu se schází pravidelně v prostorách Vysoké školy ekonomické. Setkání probíhají v přátelském duchu a na programu je vždy několik vystoupení, která mohou být jak dopředu připravená, tak i spontánní.

„Spontánní vystoupení bývají vždy tak trochu adrenalinem pro vystupujícího, neboť má na přípravu 30 sekund. Je neuvěřitelné, jak pohotově dokáží vystupující zareagovat na zadané téma a jak dokáží posluchače často rozesmát,“ vypráví Eva Spálenská člen německého klubu Die Prager Toasmaster.

Jednotlivá vystoupení jsou na závěr vždy hodnocena a vystupující tak získává zpětnou vazbu. Řadu věcí si člověk při svém vystoupení ani neuvědomí. V klubu kromě příležitosti používat německý jazyk mají lidé možnost odstranit mnoho svých řečnických nešvarů jako například používání slov ehm a vlastně.

Mohou se odnaučit přehnanou gestikulaci a potlačit trému. „Každý si určitě v klubu najde své téma, na kterém potřebuje zapracovat,“ doplňuje Andreas Fehrens, prezident německého klubu Die Prager Toasmaster.


Další články
Nahoru