dnes
Pondělí - oblacno
2°C
zítra
Úterý - snih
2°C
pozítří
Středa - jasno
3°C

Klub ANO v pražském zastupitelstvu požaduje schválení převzetí Nemocnice Na Františku do správy metropole

Radní Radek Lacko z Hnutí ANO předložil zastupitelstvu hlavního města k projednání materiál, kterým chce schválit záměr převzít správu, provoz a budoucí fungování Nemocnice Na Františku.

Původně byl tisk zařazenna dnešní jednání pouze jako informace, ale vzhledem k vývoji událostí považuje klub Hnutí ANO za nezbytné, aby Zastupitelstvo hlavního města jednoznačně deklarovalo a zároveň i schválilo svůj záměr převzít Nemocnici na Františku do vlastní správy.

„Je pro nás zcela zásadní, abychom mohli garantovat lékařskou péči v nemocnici, která je spádovým zařízením pro dvě velké městské části. Už včera jsem avizovala, že na úterním jednání Rady budu předkládat návrh, aby byly na provoz nemocnice vyčleněny nutné prostředky,“ říká primátorka Adriana Krnáčová.

„Praha má v oblasti zdravotnictví odpovědnost vůči Pražanům, ale doposud má k dispozici pouze nástroje v rámci přednemocniční akutní péče a nikoli lůžkové péče,“ říká radní Radek Lacko.


Změna trasy a zastávek pro linku tramvaje číslo 23

Dnes v 10:54

Z důvodu uzavírky obratiště Zvonařka pro natáčení filmu dochází v sobotu 24. února od zahájení denního provozu do ukončení denního provozu k dočasné změně trasy a zastávek pro tramvajovou linku číslo 23.

Diskuze: Česká republika na Blízkém východě

Dnes v 10:19

Co je vlastně Blízký východ a jak ho chápat? Jaká panuje na Blízkém východě aktuální situace a jakou roli v ní hraje Česká republika?

Guadeloupe – ostrov Karibských draků. Na přednášku zve Informační centrum Prahy 3

Dnes v 10:02

Cestovatelská přednáška – Guadeloupe – ostrov Karibských draků Evropská unie sahá dál, než si mnozí lidé myslí. Po vzoru vznešených královen se i Evropa zdobí náhrdelníkem tvořeným krásnými tropickými ostrovy.

Výstava Syn pouště – cestovatel a fotograf Alois Musil

Dnes v 07:57

Výstava Syn pouště představí unikátní výběr fotografií světoznámého orientalisty, cestovatele a spisovatele Aloise Musila z přelomu 19. a 20. století.

Výstava: Můj šálek Kafky - Židovský humor v kresbě a grafice Jiřího Slívy

Dnes v 07:35

Výstava grafika a ilustrátora Jiřího Slívy v galerii Roberta Guttmanna v Židovském muzeu představí od 22. února řadu kreseb, barevných litografií, leptů, pastelů a obrazů na jeho oblíbená témata inspirovaná židovským humorem, ilustracemi děl Franze Kafky, osobností Sigmunda Freuda, pražským...

Zacvič SI: Jóga na Staromáku

Dnes v 07:24

Zacvičit jógu a zkusit tak propojit dech, soustředění, pružnost a sílu můžete v úterý 20. února v 19 hodin.

BigWall Open 2018. Závody v lezení na obtížnost

Dnes v 07:13

Pátý ročník závodů v lezení na obtížnost BigWall Open 2018 je určen lezcům všech výkonnostních kategorií.

Když sopky chrlí led aneb co je to kryovulkanismus. Přednáška zdarma

Včera v 19:51

Pod slovem sopka si většinou představíme horu, z jejíhož vrcholku se do okolí rozlévá směs roztavených hornin, láva, o teplotě několika stovek stupňů Celsia. Seznamte se s poněkud odlišnou podobou sopečné činnosti v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1,...

Věda v konťáku. Informační procházka světem plastového odpadu

Včera v 17:11

Jaký smysl má třídění odpadu a jak se odpad dále zpracovává? Hravým způsobem se zítra v 19 hodin seznámíte s významem pojmů makromolekula, polymer, plast a aditivum. Dozvíte se, jaký vliv má molekulární struktura polymerů na jejich recyklovatelnost a jak technologické, ekologické a ekonomické...

Střížkovský Masopust 2018

Včera ve 13:26

Spolek za veselejší Střížkov zve na sraz mimozemšťanů v parku Václavka v sobotu 24. února ve 13 hodin.

Ulice, náměstí, parky: Jak se změní náměstí? Proč židle v ulicích? Revitalizovat vnitrobloky? Přednáška v Campu

Včera ve 13:20

Architekti z IPR Praha představí v úterý 20. února jaké projekty ve veřejném prostoru právě vznikají a jak můžeme vytvořit příjemnější ulice, náměstí a parky.

V Donské bude omezen provoz

Včera ve 13:10

Od 19. února do 26. dubna bude omezen provoz v Donské ulici v úseku ulic Sevastopolská – Francouzská. Důvodem je II. etapa rekonstrukce.

Plavenky pro rodiny s dětmi a seniory

Včera v 10:39

Praha 3 v rámci projektů Trojka pro seniory a Trojka pro rodiny připravila program plavání, který startuje 19. února.

Startuje Senior akademie. Strážníci poradí, jak se chránit před kriminalitou

Včera v 08:48

Městská část Praha 13 ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy pořádá Senior akademii. Jedná se o cyklus 13 vzdělávacích přednášek zaměřených na prevenci kriminality.

Další krátké zprávy
Nahoru