dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Klokane, když bude nejhůř, hraj na Žižkově. Praha 3 nabízí azyl klubu Bohemians 1905
Stadion druholigové Viktorie Žižkov. Foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Klokane, když bude nejhůř, hraj na Žižkově. Praha 3 nabízí azyl klubu Bohemians 1905

Městská část Praha 3 je připravena v součinnosti s FK Viktoria Žižkov poskytnout fotbalovému klubu Bohemians 1905 stadion v Seifertově ulici k využití pro domácí zápasy první fotbalové ligy.

Dočasný azyl na žižkovském stadionu nabízí radnice jako vstřícné gesto vůči tomuto tradičnímu pražskému klubu, než vyřeší situaci se svým stadionem v Ďolíčku.

„Dobře víme, že Žižkov nikdy nemůže být Ďolíčkem a že by případný pobyt Bohemky na Viktorce byl jen provizorním řešením. Pokud by nás však vedení fotbalových Bohemians 1905 požádalo o pomoc, určitě ji neodmítneme,“ říká starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová.

Vzhledem k tradičnímu začátku domácích zápasů Viktorie Žižkov v 10.15 hodin a pravidelnému cyklu střídání domácích a venkovních zápasů by bylo možné sladit dočasné fungování dvou týmů na jednom stadionu.

„Přejeme si, aby fotbalový klub získal čas a situaci kolem svého stadionu ve Vršovicích neřešil pod hrozbou vystěhování či dokonce vyloučení z fotbalové ligy. Zároveň pevně věříme, že situace kolem stadionu v Ďolíčku bude vyřešena s ohledem na tradiční roli fotbalového týmu Bohemians ve Vršovicích,“ říká radní Prahy 3 pro oblast sportu Irena Ropková.

Městská část Praha 3 je majitelem stadionu Viktorie Žižkov, za poslední léta se jí podařilo scelit všechny pozemky a majetek do svého vlastnictví. Zároveň stadion dnes splňuje veškeré normy pro pořádání ligových i mezinárodních zápasů.


Další články
Nahoru